Kısa Mesafede Süratli ULUARAT Çok Şanslı "İSTANBUL"

1.Koşu: 5.9.8.3

2.Koşu: 5

3.Koşu: 2.3.4.5

4.Koşu: 4 yaşlı Arapların uzun mesafeli Satış-2 Koşusu'nda; bu gruba gücünün yetmesini beklediğim (2) METAFOR ile 1400 metrede Maiden kazandıktan sonra formunu koruyan (9) HASBELKADER öncelikli şans verdiğim isimlerdir. (4) YÜREKLİPOYRAZ Kocaeli'de kazandıktan sonra uzun mesafede dördüncü tamamladığı koşusunda iyi durumunun devam ettiğini gösterirken, (8) TOLONAY mutlaka değerlendirilmelidir. Uzun mesafelerde ümit veren ve zaman zaman dikkat çeken yarışlar sergileyen (3) MRS PARİS sürprizde tavsiyem.

5.Koşu: 4 yaşlı Arapların 1400 sentetik pistteki Maiden koşusunda; her yarışı bir öncekinden başarılı olan (1) CEVDETBEY bu kez birincilikle tanışabilir. Son koşusunu ikinci tamamlayıp kazanacak kıvama ulaşan (6) MERTAT ile yarış görerek daha iyi duruma ulaşan (3)HADİOĞLU rakipleridir. Tabelada yer bulduğu yarışı ardından gelişme içerisindeki (9) ATARCA ile kısa bir süre dinlendirilen (10) AYBENİZLİM sürprizlerim.

6.Koşu: 1300 sentetik pistteki son yarışını az farkla ikinci tamamlayan (7) MR BAYBARS ile aynı koşuyu kazanırken bu rakibini geride bırakan (2)ALTAN arasında rövanş mücadelesi geçmesini bekliyorum.

7.Koşu: Mükemmel formuyla üst üste kazanan (4) PITFALL jokeyi Ö.Yıldırım ile birinciliklerine yenisini ekleyecek güçtedir. Son koşusunu bu rakibinin baş farkıyla gerisinde ikinci bitiren (1) ATTALOS rakip görünürken, istikrarlı ve başarılı yarışlarıyla (6) REAL TROUBLE yine ses getirecek güçtedir. Bugüne kadar start aldığı koşularında belli bir istikrar yakalayan (2) COLLECTER güven verirken, etkili yarışlarıyla (3) HUMAN TORCH ve tabelada yer bulduğu koşularıyla dikkatimi çeken (5) BETA ORIONIS'i de değerlendirmenizi öneririm.

8.Koşu: 1400 metredeki son yarışını kazanarak formunu bulduğunu gösteren (4) ULUARAT iyi durumunu korurken bu kez koşunun 100 metre daha kısalması avantajını değerlendirmesi durumunda bence yine beyaz bayrak ayna yapacaktır, tek yazılabilir.

9.Koşu: Son koşularında tabeladan düşmeyerek kazanma zamanının geldiğini gördüğüm (6) PİYANİST Kocaeli'den iyi hazırlanarak gelecek olmasıyla rakiplerine üstünlük kurabilir. Yarış yaşamına ikinci olarak başlayıp çok daha iyi duruma gelen (9) AMALFİ birincilik mücadelesi verecek güçte olup, önemli gelişmeler içerisinde olduğunu son ikinciliğinde gösteren (8) DEFNEHATUN ile yarış koştukça daha farklı duruma ulaşan (5) OLİVA sürprizlerim.

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 2.9.4.8.3

2.Ayak: 1.6.3.9.10

3.Ayak: 7.2

4.Ayak: 4.1.6.2.3.5

5.Ayak: 4

6.Ayak: 6.9.8.5

Formda DÖRTNALBEYİ Yine Kazanacak Güçte "ŞANLIURFA"

1.Ayak: Son haftalarda iyi bir form tutan ekürilerden (8) KOPKAPTAR yine beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir. 1300 kum pistte kazandığı yarışından sonraki formunu sürdüren (3) BÜLENT BRA ve jokeyi F.Yardımcı ile start alacak olan (4) KOŞAR ZEYNEL rakip gördüğüm isimlerdir. (2)ANADOLUGÜCÜ önde iyi bir tempo bulması durumunda adından söz ettirecek güçte olup, son üçüncülüğü ışıklı olan (9) ELİTTAY'a da dikkat ediniz.

2.Ayak: Etkili yarışları sonrası 83 günlük aranın ardından start alacak olan (6) SON OF THE KING'i rakiplerine göre biraz daha şanslı görüyorum. Uygun rakipleri arasında start alacak olan (2) SILVER CLOUD bu kez daha farklı performans sergileyecek güçte olup, tabelada yer bularak kısa bir süre istirahate çekilen (13) KING OF THE FIRE mutlaka yazılmalıdır. Geçen hafta 1900 kumda kazanarak idman görünümü dikkat çekici olan (1) SHADOW MAN'i de değerlendiriniz.

3.Ayak: Bugüne kadar start aldığı yarışlarında gösterdiği performans ile gücünü gösteren (1) KING KARACA'yı kendisini tanıyan jokeyi F.Yardımcı ile en şansıl isim olarak görüyorum. Adana'daki son koşusunu üçüncü bitirerek bu defa daha uygun rakiplerinin yanında start alacak olan (2) SARALIVA LONTANA en ciddi rakibi olacaktır.

4.Ayak: 1800 kum pistteki son Kv-7 koşusunu kazanan (5) DÖRTNALBEYİ'nin formunu düzenli hazırlıklarıyla koruduğu görülüp benim program üzerinde en güvendiğim isimdir.

5.Ayak: 4 yaşlı Dişi Arap safkanlarının Maiden mücadelesinde; son beşinciliğinde yarışa geç adapte olan (1) ÖZGÜN SAYFA'dan bu kez birincilik gelebilir. Her geçen gün daha iyi duruma geldiğini son ikinciliğinde gösteren (6) GÜNEYCEM sıkı rakip görünürken, son yarışındaki üçüncülüğü bu grubu geçmek için yeterli olan (8) KIRAÇ KÖYLÜ mutlaka yazılmalıdır. 1200 kumdaki son ikinciliğinde 1.25.05 derece elde eden (2) TAŞO ile tabelada yer bulabilen (3) BAYINDIRLI KIZ bu ayağın şanslı diğer kısraklarıdır. 

6.Ayak: Grubun en formda isimlerinden olan (3) AKKOR ATEŞ bu kez kazanmaya bir adım daha yakındır. 1300 kum pistte kazanan (1) ÇEÇAN ÇEÇAN yakın rakip görünürken, (18) BENHADIR eküri koşma avantajıyla bu grupta ses getirebilir. (6) BENKURUŞ iki yarış önce Adana 1400 kum pistinde Maiden kazanan bir isim olup, son beşinciliğinde üst grupta mücadele eden (11) MADENCİ bu kez adını üst sıralara yazdıracak güçtedir. Uzun mesafedeki son üçüncülüğünde önemli gelişmeler içerisinde olduğunu gösteren (5) ASLAN YÜREKLİM ise sürprizde tavsiyemdir.

ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 8.3.4.2.9

2.Ayak: 6.2.13.1

3.Ayak: 1.2

4.Ayak: 5

5.Ayak: 1.6.8.2.3

6.Ayak: 3.1.18.6.11.5