İdeal Pist ve Mesafesinde TOUCH THE CAT Yine Çok Şanslı "İSTANBUL"

1.Koşu: 2.5.3.1.4.6

2.Koşu: 1

3.Koşu: 2.3.1.4.5.6

4.Koşu: İngiliz safkanlarının Maiden mücadelesi ile başlayacak olan ilk ayakta; hayatının ilk startında ikinci olup üç ay aradan sonra piste çıkacak olan (7) MY INVENTION güçlü kan hattıyla ilt atımdır. 170 günlük aranın ardından start alacak (3) HEYBETLİ TAY Ankara'da hazırlanarak eksiksiz durumu ile ciddi rakibi olur. Grubun tecrübeli safkanlarından (6) LIFEGUARD etkili koşarak tabeladan düşmezken, (4) HITMAN adını üst sıralara yazdıracak güçtedir. Her yarışı bir öncekinden daha etkili (8) RUN FOR HOPE, bu yarışına daha iyi durumda girecek olan (1) BEST OF ANADOLU ve son beşinciliği ışıklı (10) DETENATOR sürprizlerim.

5.Koşu: 3 yaşlı İngilizlerin Satış-1 Koşusu'nda; formunu bu grubu geçmek için yeterli bulduğum (6) KING UĞUR bir adım önde gördüğüm isimdir. İdman görünümü dikkat çekici olan (3) DEX DAY ile son yarışlarına göre bu kez daha uygun grupta (5) SPECTRE GIRL daha sonra şans tanıdığım isimlerdir.

6.Koşu: Başarılı bir sezon geçirerek en son bu pist ve mesafedeki Gr-3 koşusunu kazanan (1) TOUCH THE CAT müthiş formunu devam ettirmesi ve jokeyi A.Çelik ile banko önerimdir.

7.Koşu: 4 yaşlı Dişi Arap safkanlarının 1400 sentetik pistteki mücadelesinde; 167 gün ara vermiş olmasına rağmen grubun en yüksek handikap puanlı ismi (5) BİLETÇİ KIZ'ın dereceli hazırılklarıyla bu grupta kazanabileceği görüşündeyim. Uzun mesafedeki son koşusunda erkek rakiplerini geride bırakarak gücüne ulaştığını belli eden (1) HAZBALIK formunu korumasıyla ciddi rakibi olacaktır.

8.Koşu: Bölünen Maiden koşunun diğer ayağında; her geçen gün farklılaştığını gördüğüm (1) GÜNTÜRK'e jokeyi Ö.Yıldırım ile ilk şansı veriyorum. Yarış koştukça kendisini geliştirmekte olan (3) NOX ATRA ile yarış yaşamına dikkat çeken üçüncülükle başlayıp idman görünümü kusursuz (4) PURE WHITE rakipleridir. Son beşinciliğinde gelişme kaydeden (5) RISING BOY, kısa bir istirahatin ardından çalışmalarını hızlandıran (8) THE NIGHTMARE ve ilk kez koşacak olsa da uzun süredir düzenli hazırlanmakta olan (2) MAGIC RUNNER bu ayağın şanslı diğer taylarıdır.

9.Koşu: Uzun mesafelerde ümit veren bir isim olan ve bunu son üçüncülüklerinde iyi bir performans sergileyerek gösteren (2) AHEN TAY favorimdir. Uzun mesafedeki son ikinciliğini başarılı bulduğum (5) KUNYA bu kez kazanacak kadar iyi duruma ulaşırken, jokeyi A.Çelik ile (4) ESEN BATU'nun bu yarışı ile çıkış yakalamasını bekliyorum. İzmir 1400 kum pistindeki son Maiden koşusunu kazanırken dilbağı takılmasının yararlı geldiğini gördüğüm (3) EFSANEAT yine adından söz ettirecek güçte olmasıyla yazılmalıdır.

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 7.3.6.4.8.1.10

2.Ayak: 6.3.5

3.Ayak: 1

4.Ayak: 5.2

5.Ayak: 1.3.4.5.8.2

6.Ayak: 2.5.4.3

Formda SILK SPECTRE Maiden'dan Çıkar "ADANA"

1.Koşu: 6.2.11.4.1

2.Koşu: 2.4

3.Koşu: 3

4.Koşu: Hayatının ilk startında tecrübeli rakipleri arasında dördüncü olurken ümit veren bir isim olduğunu gördüğüm (2) ÇAKIRKAŞLI kazanarak Maiden'dan çıkabilir. Her geçen gün daha iyiye gittiğini son dördüncülüğünde gösteren (7) ŞAHİN ALP, makinede fazla kalmadığı taktirde etkili koşmasını beklediğim (6) PINJARRA ve ilk kez çıkacağı çim pistte sürpriz yapabilecek güçte gördüğüm (1) BİBULA sırasıyla bu safkandan sonra değerlendirilmeli.

5.Koşu: Dişi İngiliz safkanlarının çim pistteki Şartlı-5 yarışında; ara verdikten sonra koşu  gören (3) FORLORN'a bu kez ilk şansı tanıyorum. Son yarışı bence gücünün karşılığı olmayan (5) BEST OF CANAN ile yine bir süre aradan sonraki koşusunda bu yarışının provasını yaparak gelişme gösteren (4) SOL NACIENTE rakipleridir. Üst üste ikinciliklerinde ne kadar iyi durumda olduğunu gözler önüne seren (2) NEW MELBOURNE kazanacak formunu bulurken, uzun aradan sonra koşacak olsa da (9) VALERIA jokeyi Müs.Çelik ile dikkate alınmalıdır. Çim pistte iyi koşmakta olan (10) ZAMBURİ ile aşama içerisindeki (6) BLUE INFERNO sürprizlerimdir.

6.Koşu: Beş ay aradan sonraki kısa mesafeli yarışında dördüncü olan (2) CANCANER'i bu kez uzayan mesafede ve geliştirdiği formuyla ilk planda değerlendirebilirsiniz. Çim pistte beşte dörtlük performansıyla dikkatimi çeken (4) KATIOĞLU iyi durumu ile yakın rakip görünürken, üst üste kazandıktan sonra İzmir çim pistinde ikinci olan (9) BERKENİN KIZI koruduğu formuyla iddialı diğer isimdir. Perşembe sabahı 800 metrelik yarış galobunda formunu bulduğunu belli ederek çim pistte çok daha iyi koşan (8) YİĞİTKARDEŞ'i de yazmanızı öneririm.

7.Koşu: Uzun mesafelere yatkın olduğu gibi kilosunun uygun olmasının verdiği avantajı iyi değerlendirmesi durumunda (5) EYYAMI BAHUR bence birinciliğe çok yakındır. Yine hafif sıklet avantajına sahip (7) KARAKURT BEYİ etkili yarışları sonrası sıkı hazırlanması ile yakın rakip görünürken, üst üste kazanan (1) GÜÇLÜ PRENS yine sevdiği mesafeyi bulmasıyla bu kez ağırlaşan kilosuna rağmen yazılmalıdır. Üst sıralardan düşmeyen (2) KARACABEY ŞAHI ile 2000 metredeki son yarışını düzlükte aldığı liderlikle kazanan (3) BAŞYAPIT'ı da dikkate alınız.

8..Koşu: Start aldığı dört yarışında da iyi bir performans gösterip gücünü kanıtlayan (1) RİYAKAR orijin yönünden çim pistte ümit vermesi ve kusursuz idman görünümüyle rakiplerinden bir adım öndedir. 1300 çim pistteki son koşusunda son anda geçilerek az farkla ikinci olan (8) NOIR PRINCESS en ciddi rakip görünürken, birlikte değerlendirilmelerini öneririm.

9.Koşu: 3 yaşlı İngilizlerin bölünen Maiden mücadelesinde; bugüne kadar start aldığı yarışlarında pist ayırt etmeden tabelada kendisine yer bularak formunun iyi olduğunu gösteren (11) SILK SPECTRE'nihn fotoyu önde geçmesini bekliyorum, tek yazabilirsiniz.

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 2.7.6.1

2.Ayak: 3.5.4.2.9.10.6

3.Ayak: 2.4.9.8

4.Ayak: 5.7.1.2.3

5.Ayak: 1.8

6.Ayak: 11