Sevdiği pist ve mesafede KOCADAYI'ya güveniyorum "İSTANBUL"

1.Koşu: Çim pistte koştuğu yarışlarını beğendiğim ve Ankara'dan hazırlanarak gelen (7) TU Y YO bu kez kazanarak Maiden'a veda edebilir. İki yarış koştuktan sonra Kocaeli Hipodromun'daki muntazam idmanlarında formunu ilerletmiş görünen (6) MİHRİAY'dan bu kez farklı bir yarış koşmasını bekliyorum. Son iki çim pist yarışlarındaki performansına göre (3) LUMİNİOUS yazılmadan olmaz. Bu pist-mesafedeki son yarışında Şartlı-4'de 1.05.51 ile ikinci olurken beğeni toplayan (4) MAKE ME FLY diğer şans verdiğim isim olup (5) MISS CANOSH kuponlarda bulunulmalıdır.

2.Koşu: Bu pist-mesafedeki son yarışını düzlüğü 5.durumda dönen, son 100'de rakiplerine hakim olarak 1.37.60 ile kazanmayı başaran (3) NATIVE TALENT ilk atımdır. Bu aralar formunda ilerlemeler kaydeden Abiş'li (3) KINGS FRONT ve geçen hafta sert gruptaki koşusu bir nevi bu yarışının galobu gibi gelen (2) BERİD rakipleri olup çim pistte üst üste ikincilikler yapan müsait kilolu (6) UYGURUM ihmal edilmemeli.

3.Koşu: Sentetik pistteki ilk yarışı oldukça başarılı olan güzel hazırlığı bulunan (3) KARAKURT BEYİ ve idman pistindeki iyi görüntüsünü yarışına taşıyabilmesi halinde bu kez farklı sonuç alabileceğini düşündüğüm (4) SÜRGÜN KRAL ikilisini ayırt etmiyorum.

4.Koşu: Üst grupta bu pist ve mesafede ikinci olduğu son yarışındaki 2.11.80'lik performanısı bu rakipleri için yeterli karşıladığım hazırlığı da iyi (3) COOKIE DOUGH'u tek tutuyorum.

5.Koşu: Güzel bir form tutup bu tip rakiplerinin yanındaki son çim pist yarışlarında başarılı bir performans sergileyen müsait kilolu (8) YAVUZKEYF için uzun mesafe bence lehine başta şans verdiğim isim. Formunu bulmaya başladığının işaretlerini kısa mesafedeki son yarışında sonlarda kuvvetli atağı ile gelip tabelayı tamamladığı son koşusu ile belli eden G.Kocakaya'lı (4) BAŞKASAP bu kez uzayan mesafede ikinci atımdır. Uzun mesafeli çim pist yarışlarını seven ve idman pistinde beğenimi kazanan (7) KUNYA ihmal edilmemeli. Geçen hafta bu pist ve mesafede koşup kazanırken denenen dilbağı takısından olumlu netice alınan (5) ÖZERDEM'in yarışları üst üste gelse de süren form durumu ile yine ses getirebilir. Bursa'dan hazır ve bir o kadar da formda giden (1) HAS TARKAN ile çim pistteki yarışları oldukça başarılı (3) EMİRENES sağlam kuponlarda gözden uzak tutulmamalılar.

6.Koşu: Ankara çim pistindeki son yarışlarında adından başarıyla bahsettirerek İstanbul'a bir hayli formda gelen (3) BENİM SULTANIM ve geçen hafta Ankara'daki yarışında beşinci kalsa da form durumu gayet iyi olan bir kez daha A.Çelik'in bindiği (2) ESİNİN KIZI arasında geçmesini beklediğim birincilik mücadelesine iki ay aranın ardından bu yarışı için güzel bir hazırlık devresi geçiren (7) ÇAYCI KIZ'ın da katılmasını bekliyorum.

7.Koşu: İki yarış önce 2200 sentetikte kazanan, geçen hafta içi de bu pist ve mesafede koşup 2.21.52'lik performansı ile ikinci olurken formda görünen (4) KOCADAYI'nın yarışları üst üste gelmesine rağmen sevdiği pist ve mesafede kazanmasını bekliyorum. G.Kocakaya ile bankomdur.

8.Koşu: Adana'da 2100 çim pistte kazanan, Ankara'daki son Gr-1 yarışında düzlükten itibaren fotoya kadar iyi bir mücadele vererek formuna ulaştığını gözler önüne seren (1) FUAT AGA en şanslı isim. Mesafe uzamasına rağmen önde istediği tempoyu bulabilmesi halinde çıktığı gibi bitirebilecek güç ve forma sahip (6) TOPAZ GIRL ikinci atımdır. Yarış içerisinde stilinde rakibi Topaz Gırl bulunsa da yarışları da tatminkar olan (4) AVCITOKOÇİN ses getirebilir. Kısa bir aranın ardından hedeflediği bu koşusu için güzel bir hazırlık dönemi geçiren (8) SÜLÜNBİKE diğer şans verdiğim isim olup çim pistin kaliteli ismi (7) CANCANER kuponlarda bulunulmalıdır.

9.Koşu: İlk kez start alacak olmasına rağmen güzel bir hazırlık devresi geçiren Aracı Ekürisi'nin pişkin tayı (2) CRIMENA FIRE güçlü pedigrisiyle en şanslı isim. Sentetik pistte bir yarış gördükten sonra idman pistinde formunu ilerletmiş görünen (3) DEJAVU ve bir süre arası olsa da idman pistinde sağlıklı görünüme sahip (4) GOLD FLOWER favorimin rakipleri olup yarış koştukça aşama kaydeden çime daha yatkın orijini bulunan (9) PRINCESS SERRA'ya dikkat diyorum.

10.Koşu: Geçen haftaki yarışında sert rakiplerinden etkilenen kısa mesafeyi yadırgamaması halinde (1) LUMINESCENCE ve son haftalardaki artan form grafiğini bu kez birincilikle süsleyebilecek kıvama gelen (2) WINTER MY LOVE arasında geçmesini beklediğim bir koşu. ayırt edilmemeliler.

BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 7-6-3-4-5

2.Ayak: 3-4-2-6

3.Ayak: 3-4

4.Ayak: 3

5.Ayak: 8-4-7-5-1-3

6.Ayak: 3-2-7

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 8-4-7-5-1-3

2.Ayak: 3-2-7

3.Ayak: 4

4.Ayak: 1-6-4-8-7

5.Ayak: 2-3-4-9

6.Ayak: 1-2

Bu kez sevdiği pistte ESYAŞAR'ın Maiden'dan çıkmasını bekliyorum "ELAZIĞ"

ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 3

2.Ayak: 7-9-11-12-8

3.Ayak: 2-7

4.Ayak: 10-3-8-5-4-7

5.Ayak: 2-7-8

6.Ayak: 7-8-3-10-9