ŞEHNAZ LONGA cazip Osmangazi programının teki "BURSA"

1.Koşu: Ankara'dan bu mesafede kazanarak Bursa'ya formda dönen mesafeye yatkın (4) AYHANBEYİM lehine mesafede en şanslı isim. Her geçen gün formunu bulduğunun işaretlerini başarılı son ikinciliğiyle belli eden (1) ÇİVİCİ ve çim pistteki son koşusu ölçü olmayan bu kez sevdiği kum pisti bulan hafif kilolu (7) VEZİRKÖPRÜ favorimin en yakın rakipleri olup (2) BALIK KIZ diğer şans verdiğim isim.

2.Koşu: Her geçen gün artan bir form durumuna sahip bulunduğunu son üçüncülüğüyle belli eden M.Çiçek'li (1) AKBERGÜ benim ilk atım. Son koşusu ölçü olmayan (7) BOZOMOTA ve beş ay arası olsa da son haftalarda ayrı bir hız kazandırdığı idmanlarında beğeni toplayan (4) JİRGO ADAİ favorimin sert rakipleridirler. Bu kez kısa mesafede önde istediği tempoyu bulabilmesi halinde (13) SKYSHOOTER bitirebilir. Sürprizi ise dinçlikle (11) RED SUNSET'den bekliyorum. 

3.Koşu: Form durumlarını diğer rakiplerine göre yeterli gördüğüm (4) WINNER DEVIL ve (3) ÇİKOK AĞA arasında geçmesini beklediğim bir koşu olup ayırt edilmeden yazılmalıdır.

4.Koşu: Kazanabileceği grubu bulan ve idman pistinde de beğeni toplayan mesafeye yatkın (1) CAFER BEY'i tek tutuyorum.

5.Koşu: Bursa çim pistindeki başarılı ikinciliğinin ardından İstanbul'daki Son Gr-1 yarışındaki sıralamasını ve derecesini ölçü almadığım (9) SELİS'den bu kez dişine göre rakiplerinin yanında farklı bir k oşu bekliyor, ilk çarpıyı atıyorum. Bursa çim pistini seven (7) YABLANİTSA Kocaeli'de bu yarışına itina ile hazırlanırken, bu grupta ikinci atımdır. İki yarış önce bu pist-mesafede 1,51,76 ile kazanan, Kv-7'de yakın ara üçüncü kaldığı son koşusu ile nedenli formda bir isim olduğunu belli eden ciddi hazırlığa sahip (3) YOU LIVE LONG sevdiği pist ve mesafede ihmal edilmemeli. Uzun mesafedeki son yarışlarını ve idman pisti görüntüsünü beğendiğim M.Çiçek'in bindiği (6) ROSE OF ROSES şanslı bir başka isim olup İstanbul'dan itinayla hazırlanarak gelen eküri avantajına sahip (4) DASH OF WHITE ve mesafe uzadıkça başarılı yarışlar koşacağına inandığım Vedat Abiş'in bindiği (8) HIGH VOLUME bu koşunun sigortası olurlar.

6.Koşu: Koştuğu yarışlar sonrası artık kazanabilecek kıvama geldiğini T.Alıcı nezaretindeki 800/50,8 24,3 R galobunda fotoyu zıpkın gibi girişi ile belli eden (7) ANGEL QUEST başta düşündüğüm isim. Son yarışında tabelaya giremese de bir önceki koşularını ve hazırlığını beğendiğim (2) ELROBAR'dan bu kez farklı bir koşu bekliyorum. Yarış hayatına uzun mesafede başlayıp İstanbul'da 1800 çimde dördüncü olurken bu yarışına yeşil ışık yakan (13) LILLA GUBBEN edindiği koşu tecrübesi ile ihmale gelmez. Üç ay aranın ardından tatminkar bir yarış koşup daha da iyi duruma geldiğini idman pistinde belli eden (14) RODOP GÜZELİ diğer şans verdiğim isim olup koştuğu iki yarışında dikkat çeken bir performans sergileyen (10) GO BEAUTY kuponlarda bulunulmalıdır.

7.Koşu: Uzun bir ara verdikten sonra girdiği yarışını bugün start alacağı aprantisi Ber.Gökçe ile kazanmayı başaran (8) PRENS HALLO ve bu pist-mesafedeki son koşusunda son 100'de 4 boy önde olmasına rağmen bir anda dışa açılmasından dolayı zaman kaybı yaşayarak ikincilikle ayrılan (10) WILD DANGER arasında geçmesini beklediğim birincilik mücadelesine bu tip mesafelerin başarılı ismi olan son ikinciliği iyi (3) LORD OF YILDIZER'in de katılmasını bekliyorum.

8.Koşu: Kaba kum ve sentetik pistte  oldukça başarılı koşular sergileyen, yaklaşık üç ay aranın ardından ilk yarışını koşacak olsa da İstanbul'da iç pistteki düzenli idmanlarında yeterli form durumuna sahip görünen (5) O BİR ÇELİK ve geçen hafta İstanbul'da 1500 sentetik pistte Gr-2'de mücadele verip 1.39.10 ile hayli başarılı üçüncülük yaparak Bursa'ya gayet iyi durumda dönen (2) ALTINTEPE arasında geçmesini beklediğim birincilik mücadelesinden sonda az hata yapanın kazanacağını düşünüyor, ayırt etmiyorum.

9.Koşu: Ankara'daki son yarışında 1600 çim pistte gayet başarılı koşup 1.42.06'lık performansı ile ikinci olurken göz dolduran (2) BONGUSTA her geçen gün formunun üzerine koymasıyla başta düşündüğüm isim. Üç ay aranın ardından uzun mesafede sıkıştırılmadan bir yarış görüp adeta farklılaşan (1) ALONE WOLF'dan bu kez sevdiği kısa mesafede etkili bir koşu bekliyorum. Bir süre aranın ardından Kocaeli'de başarılı bir yarış çıkartan (12) TRUE ANGEL'a bir çarpı atılmalı. Üç ay ara verdikten sonra ilk yarışını koşacak olsa da bu koşusu için güzel bir hazırlık devresi geçiren (11) SOFONISBA ve her geçen gün artan bir form durumuna sahip bulunan (6) ZUATANEYO sağlam kuponlarda göz ardı edilmemesi gereken isimlerdir.

10.Koşu: Son ikinciliklerini bu rakipleri için yeterli bulduğum (8) ŞEHNAZ LONGA'nın yarışları üst üste gelmesine rağmen güzel formu ve uyumlu binicisi C.Paso ile bu rakiplerini geçmesini bekliyor, tek tutuyorum.

BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 4-1-7-2

2.Ayak: 1-7-4-13-11

3.Ayak: 4-3

4.Ayak: 1

5.Ayak: 9-7-3-6-4-8

6.Ayak: 7-2-13-14-10

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 9-7-3-6-4-8

2.Ayak: 7-2-13-14-10

3.Ayak: 8-10-3

4.Ayak: 5-2

5.Ayak: 2-1-12-11-6

6.Ayak: 8

Sondaki etkili sprintiyle MINIGUN'un kazanmasını bekliyorum "ŞANLIURFA"

1.Koşu: Dört ay aranın ardından koştuğu yarışının ardından N.Altın nezaretindeki idmanlarında adeta farklılaştığını belli eden (2) GO DOLPHIN GO'yu ben başta tutuyorum. İlk kez start alacak olmasına rağmen ilgililerinin üzerine titreyerek hazırladığı iyi bir pedigriye sahip (4) KING AHMET ikinci atımdır. Tatminkar ilk iki koşusunun ardından sıkı işler yaparak hazırlanan (3) HAND OF THE KING geliştirdiği formu ve kondisyonu ile ihmale gelmez. Her geçen gün formunu bir adım ileriye taşıdığını ışıklı son üçüncülüğüyle belli eden (5) KOSHER diğer şans verdiğim isim olup sürprizi ise dinç gireceği bu yarışta (7) SEA PIRATE'den bekliyorum.

2.Koşu: Kapalı gözlük denendiği son yarışını da 1200'de çıktığı gibi güle oynaya kazanmayı başaran form durumu süper (1) ASALTIN'ın yine kazanmasını bekliyor, F.Yardımcı ile tek tutuyorum.

3.Koşu: Birbirlerine denk güçteki 3 Yaşlı İngiliz safkanlarının bir araya geldiği bu yarıştaki sıralamam; (1) HANDSOME LAKE başta olmak üzere (6) LLEVAME CONTIGO, (3) OĞLUM SERHAT, (2) BRITISH BREEZE, (5) KUTUP KIZI ve (4) SEVİNÇLİ şeklinde olacaktır.

4.Koşu: Günün ilk ayağı bana göre zorlu bir yarış ile başlıyor. 3 ve Yukarı İngiliz safkanlarının Hand-16 mücadelesinde sıralamam; (1) MASTER CHEF başta olmak üzere (6) PRIZE GIRL, (5) İNCİNİN KIZI, (2) STARK, (3) CONQUERING, (8) GRAY WOLF, (7) SOLIT FRIEND ve (10) STORM RUNNER şeklinde olacaktır.

5.Koşu: Üç yarış önce 1400'de 1.41.01 ile kazanan, son koşusunda 1300'de son 100'e kadar önde forse ettiği yarışı dördüncü bitirirken verdiği mücadelesini beğendiğim F.Yardımcı'lı (2) KOCATEPE ve son haftalardaki artan form grafiğini bu kez birincilikle süsleyebilecek forma ulaştığını son ikinciliğiyle belli eden N.Altın'lı (7) KRALEMİR ikilisini ayırt etmiyorum.

6.Koşu: Diyarbakır ve Elazığ'daki başarılı son koşuları ile fit durumda olduğunu belli edip bu yarışında "Dilbağı" takısı denenecek olan (1) BAYINDIR TAY en şanslı isim. Koştuğu tüm yarışlarında söz sahibi olan (6) SAHA KRALİÇESİ ve Urfa kum pistini çok seven, Adana'daki son koşusu da tatminkar (3) BAL BERFİN favorimin sert rakipleridirler.

7.Koşu: Diyarbakır'daki son koşusunda 1900'de makineden 20 metre geç çıkış yapmasına rağmen tabela içerisinde kendisine yer bularak dikkat çeken artan forma sahip (8) LORD OF THE IRON bu kez starttan düzgün çıkış yapması halinde birinciliğe uzanabilir, en şanslı isim. İstanbul'dan geldikten sonra buradaki idmanlarında Şanlıurfa pistine uyum sağlamış görünen, bu koşusunda "Kapalı Gözlük" çıkartılan (5) SEED OF LOVE ile Elazığ'daki son yarışını fazlaca ölçü almadığım (2) KEEP GOING favorimin sert rakipleri olup bizzat start alacağı jokeyi N.Altın nezaretindeki idmanlarında formunda önemli ilerlemeler kaydeden (9) NOVADORA'ya bir çarpı atılmalıdır.

8.Koşu: Grubun en istikrarlı safkanı olan, 2000'deki son yarışında düzlüğü 13.durumda dönmesine rağmen en dış kulvardan son 100'den itibaren yaptığı kuvvetli sprinti ile dördüncü olurken dikkatimi çeken (4) MINIGUN'un bugün özlediği birinciliğe kavuşmasını bekliyor, Y.Çelikbaş ile tek tutuyorum.

9.Koşu: Son haftalarda çıkış içerisinde olup dikkat çekici dördüncülükler elde eden ve idman pistinde beğeni toplayan (10) OĞLUMBENİM başta düşündüğüm isim. Her yarışını bir öncekinden daha başarılı koşmaya başlayarak son ikinciliği ile formunu bulduğunun işaretlerini veren (16) UÇAN DİLBER ile kapalı gözlük taktığı Diyarbakır pistindeki son ikinciliğini beğendiğim (9) KELEMER favorimin öncelikli rakipleridirler. Zaman zaman başarılı yarışlar sergileyebilen hazırlığı iyi (3) DEDE YALAZ'a bir çarpı atılmalıdır. Sonlarda kuvvetli gelecek olan (2) BAŞ ALP kuponlarda bulunulmalıdır.

BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 2-4-3-5-7

2.Ayak: 1

3.Ayak: 1-6-3-2-5-4

4.Ayak: 1-6-5-2-3-8-7-10

5.Ayak: 2-7

6.Ayak: 1-6-3

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 1-6-5-2-3-8-7-10

2.Ayak: 2-7

3.Ayak: 1-6-3

4.Ayak: 8-5-2-9

5.Ayak: 4

6.Ayak: 10-16-9-3-2