KIRSEVİL Çim Pistte Kalitesini İspatladı "ANKARA"

1.Koşu: İngiliz taylarının Şartlı-1 mücadelesi ile başlayacak olan birinci altılıda; grubun en pişkin isimlerinden olan (3) GRAND RAPIDS ile yeterli hazırlıklara sahip (9) VOOTOROK arasında mücadele geçmesini bekliyorum.

2.Koşu: Dikkat çeken ikincilikleriyle formunu bulduğunu gösteren (4) STELLA GIRL ile her yarışı bir öncekinden etkili (5) LE ROI DANSE ön planda tavsiye edeceğim isimlerdir. Bu koşusu ile çıkışa geçmesini beklediğim (7) FAST MAN ile bu grubun biraz üzerinde olduğuna inandığım (1) VARDA VELA'ya dikkat edilmeli.

3.Koşu: Kilo avantajına sahip (7) CISTERNA BASILICA bu ayakta başta tavsiye edeceğim cazip isim olup, kazandığı yarışından sonraki formu süren (4) DIPLINER yine fotoyu önde geçebilir. İkinci tamamladığı koşusu sonrası idman görünümü kusursuz (2) TRUE NORTH ile mesafeye yatkın (1) FOÇA STORM daha sonraki tavsiyelerim.

4.Koşu: İstanbul'daki son başarılı yarışı ile (3) AMELİA ve önde istediği tempoyu bulması durumunda (5) MAKAWEE biraz daha şanslı durumda gördüğüm kısraklar. Tabelada yer bularak formunu sürekli geliştiren (4) ANADOLU SHOW güven verirken, (6) SEASIDE SONG görülmeye değer sprintiyle üçüncü bitirdiği son koşusu ile bu kez fotoyu önde geçmeye çalışacaktır. Uzun mesafelere yatkınlığı ile (2) ANNA HENRIETTA, kilosu ağır olsa da bu grupta iyi koşmasını beklediğim (1) DİOMEDEA ve idman görünümü kusursuz (7) LADY AVŞA sırasıyla devreye girebilecek diğer safkanlardır.

5.Koşu: Son yarışları her ne kadar pek fazla etkili olmasa da (3) ÖMÜRÜNOĞLU'nu bu grupta ilk şanslı isim olarak öneriyorum. Kazandığı yarışından sonraki fit durumunu sürdüren (2) GÜRAYHAN ile ara verdikten sonra ilk yarışı olmasına rağmen (6) AKMANER yakın rakip gördüğüm isimlerdir.

6.Koşu: Çim pistteki üç koşusunu da kazanarak güç ve kalitesini kanıtlayan (1) KIRSEVİL uyum sağladığı formda aprantisi F.Çetinbaş ile program üzerinde en güvendiğim isim olup, tek yazabilirsiniz.

7.Koşu: İlk defa start alacak olan İngiliz taylarının Şartlı-1 yarışında; form ve kondisyon olarak rakiplerinden bir adım önde gördüğüm (4) EXPELLIARMUS kazanmaya yakındır. Uzun süredir eksiksiz bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte olan (3) BEST ALYA'yı en ciddi rakip görüyorum. Orijin yönünden çim pistte ümit veren (1) AMAZING TOUCH ayrıca pist çalışmalarında da dikkat çekerek adını üst sıralara yazdırabilir. 

8.Koşu: Yakaladığı formu ile başarılı ve istikrarlı koşan (2)BEDOBEY mesafeye olan yatkınlığı ile rakiplerine üstünlük sağlayabilir. Kazandığı son yarışı ile ne kadar iyi durumda olduğunu gösteren (5)LEJYONER şansı şüksek diğer isim olup, çim pistteik performansına göre (3) ŞIKTURBO bu grupta adından söz ettirecek güçtedir. Üst üste kazanarak güçlü rakipleri arasındaki son beşinciliği ışıklı (1) OĞLUM FARUK'u mutlaka değerlendiriniz.

9.Koşu: Tabelada yer bularak formunu sürekli üst seviyeye çıkartan (3) BAY TOSUNOĞLU'nu rakiplerine göre biraz daha şanslı görüyorum. (2) MEGA STAR son beşiciliğinde istediğini alamasa da bir önceki koşusunu kazanmasıyla rakip görünürken, kilosunun uygun olmasıyla (11) BUBO ses getirebilir. Önde istediği tempoyu bulması halinde (1) ZAFER MEYDANI bu  koşunun şanslı diğer ismi olacaktır.

BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 3.9

2.Ayak: 4.5.7.1

3.Ayak: 7.4.2.1

4.Ayak: 3.5.4.6.2.1.7

5.Ayak: 3.2.6

6.Ayak: 1

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 3.5.4.6.2.1.7

2.Ayak: 3.2.6

3.Ayak: 1

4.Ayak: 4.3.1

5.Ayak: 2.5.3.1

6.Ayak: 3.2.11.1

TELSERENCAN Bu Gruptan Üstün "KOCAELİ"

1.Koşu: Bursa'daki hazırlıklarında gayet iyi görünen (5) DAŞ FATİH başta olmak üzere, son günlerdeki pist çalışmalarında çok daha farklı duruma ulaştığı belirlenen (4) BİBAŞAH ve acele edilmeden hazırlanan (6) HÜRDENİZ sırasıyla şans tanıdığım taylardır.

2.Koşu: Art arda kazandığı koşularıyla güç ve kalitesine ulaştığını gösteren (3) DİSPERGATÖR'ün mesafe avantajıyla yine fotoyu önde geçmesini bekliyorum.

3.Koşu: Grubun en formda ismi olan (1) DENGESİZ fotoyu önde geçmeye yakındır. Yarış yaşamına kazanarak başlayan (5) PRENS LEVENT şansı yüksek diğer tay olup, kazandığı son yarışıyla (2) AFRESİF ÇOCUK adından söz ettirecek güçedir. (3) FADELESS MOONLIGHT formunu gün geçtikçe geliştiren bir isim olup, bugüne kadar start aldığı yarışlarında ses getiren (4) KINOWA BEYİ ile koşu görerek tecrübesini geliştiren (6) I HAVE A DREAM devreye girebilecek diğer taylardır.

4.Koşu: Son beşinciliğinde istediği sprintini yapamayan (8) HİNDİKUŞ dikkat çeken hazırlıklarıyla ön planda düşünülmeli. Antalya'daki başarılı yarışları sonrası bir süre dinlendirilen (3) KEREMİM ile kilosu uygun olan (11) GECENİN GÖLGESİ rakipleri olacaktır. (1) SALUKİ her ne kadar kliosu ağır olsa da bu grupta güven verirken, kazandığı yarışı sonrası idman görünümü kusursuz (2) ALTINDERE yazılmalıdır. Son koşusunda fotoyu önde geçen (10) BALDİYAR ile bu tip mesafelerde ses getiren (6) PAMUKÇU'ya dikkat edilmeli.

5.Koşu: İstanbul'daki hazırlıkları yeterli düzeyde olan (7) SURKENTLİ ile yire bu yarışına İstanbul'da eksiksiz hazırlandığını gördüğüm (5) PARADOKS TAY birlikte değerlendirilmesini tavsiye edeceğim isimlerdir.

6.Koşu: Kum pistte etkili bir isim olan (6) BİNATLI GÜNEŞİ'nin bu grupta ilk planda değerlendirilmesi taraftarıyım. Bursa'daki son koşusunu kazanıp iyi durumunu sürdüren (4) FEBRİS ile tabeladan düşmeyerek etkili formunu korumakta olan (2) FULL MOONTH yakın rakip gördüğüm isimlerdir.

7.Koşu: Son yarışındaki gibi sprintinde geç kalmadığı taktirde (2) ORQUİDEA BLANCA rakiplerini geride bırakabilir. İdman görünümü kusursuz olan (1) WAR COMANDER bu grupta kazanabilecek güçte olup, hız kazandırdığı çalışmalarıyla (3) NANSIO adından söz ettirecek güçtedir. Tabelada yer bulduğu koşusu sonrası aşama içerisindeki (6) FAITHFUL SPIRIT ile gücünü toplamaya çalışan (5) OVERTHROWN'dan sürpriz gelebilir.

8.Koşu: Her ne kadar 63 kilo ile start alacak olsa da önde kuracağı temposuyla (1) TELSERENCAN'ın bu  rakiplerine yakalanmadan beyaz bayrak ayna yaparak kazanmasını bekliyorum.

9.Koşu: İstanbul'dan çok iyi durumda gelecek olan (9) SERZATKEYF nefesi yeterli düzeyde olmasıyla rakiplerine üstünlük kurabilir. Bursa'daki hazırlıklarında sürekli daha iyiye gittiğini gösteren (6)KÖYCÜBEY ile iç starttan yarışa başlayacak olan (2) FEDAKARIM ilgi çeken idman görünümüyle yazılmalıdır. (4) GÜRHANHAN sürekli üzerine katan bir isim olup, (7)MÜKREMİN Bursa'daki beğenilen hazırlıklarına göre ıskalanmamalıdır.

BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 5.4.6

2.Ayak: 3

3.Ayak: 1.5.2.3.4.6

4.Ayak: 8.3.11.1.2.10.6

5.Ayak: 7.5

6.Ayak: 6.4.2

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 8.3.11.1.2.10.6

2.Ayak: 7.5

3.Ayak: 6.4.2

4.Ayak: 2.1.3.6.5

5.Ayak: 1

6.Ayak: 9.6.2.4.7