Sevdiği pist ve mesafede GÜRAYHAN'ın yine kazanmasını bekliyorum "ANKARA"

1.Koşu: Yarış hayatına bu koşusu ile başlayacak olan 2 Yaşlı Dişi İngiliz taylarının 1200 çim pistteki mücadelesinde sıralamam; idman pistindeki son form durumlarına göre (9) VOOTOROK başta olmak üzere (3) GRAND RAPIDS, (6) MATAHARI, (4) HANDAN ve (8) SMART CHILDREN şeklinde olup ayırt edilmemesini öneriyorum.

2.Koşu: İstikrarlı bir form grafiği çizip bu tip mesafelerdeki son çim yarışlarında adından başarıyla bahsettiren ciddi hazırlığı da bulunan (1) VARDA VELA ve kapalı gözlük denendiği üst gruptaki son üçüncülüğü etkili olan (5) LE ROI DANSE arasında geçmesini beklediğim birincilik mücadelesine son haftalarda artan forma sahip bulunup üst üste ikincilikler yapan hücumda geç kalmaması halinde (4) STELLA GIRL'ün de katılmasını bekliyorum.

3.Koşu: Uzun mesafelerde farklı koştuğunu 1900 ağır çim pistteki son yarışını makinede 5 boy takılmasına rağmen sonlardaki güçlü sprintiyle kazanarak belli eden (4) DIPLINER, başta düşündüğüm isimdir. Antalya'dan gayet iyi durumda getirilen (2) TRUE NORTH ve starttan bu kez düzgün çıkması halinde farklı sonuç alabilecek güçte gördüğüm (5) SNOW SHOW favorimin sert rakipleridirler.

4.Koşu: Son haftalardaki artan form grafiği ile birbirinden başarılı yarışlar koşmaya başlayan (6) SEASIDE SONG moralli pilotu Hışman Çizik ile bugün özlediği birinciliğe uzanabilir, başta düşündüğüm isim. Uzun mesafeli çim pist yarışlarına yatkın bir isim olan, İstanbul'daki son koşusunu 2100 çimde yerinde yaptığı güçlü sprintiyle kazanarak Ankara'ya formda dönen sprinter safkan (3) AMELİA ile tabelada yer aldığı son koşularındaki formunu daha da geliştirdiğini idman pistinde G.Kocakaya'nın bindiği (4) ANADOLU SHOW favorimin öncelikli rakipleridirler. İstanbul'dan hazır ve bir o kadar da formda getirilen (2) ANNA HENRIETTA şanslı bir başka isim olup uzun mesafelerdeki son yarışlarında başarılı bir performans sergileyen (5) MAKAWEE kuponlarda bulunulmalıdır.

5.Koşu: Bu sezon Ankara'da 1400-1500 kum pistte kazanan, deklare sabahı yaptığı 600/41,5 27,2 R galobunda bir kez daha kazanacak formda olduğunu belli eden (2) GÜRAYHAN'ın sevdiği pist ve mesafede kazanmasını bekliyor, E.Çankaya ile günün en güvenilir ismi olarak öneriyorum.

6.Koşu: Çim pistte 4'de 3 yapan, Kv-6'daki son yarışını 1200'de 1.18.61 ile zorlanmadan kazanmayı başarıp bugün start alacağı binicisi F.Çetinbaş idaresindeki idmanlarında mükemmel formunu koruduğunu belli eden (1) KIRSEVİL ve İstanbul'daki son yarışında 1200 çimde Gr-2'de tabela içerisinde kendisine yer bulurken sergilediği performansı ile dikkatleri üzerine toplayan (2) DENİZBEYİM arasında geçmesini beklediğim zevkli birincilik mücadelesinden sonda binicisinin az hata yapanın kazanacağını düşünüyor, ayırt etmiyorum.

7.Koşu: Bu yarışına usta ellerde uzun zamandır düzenli idman programı ile hazırlanan, yeterli kısa ve uzun işlerine ilaveten Pazar sabahı 600/36,2 23,5 R galobunda usta atlar gibi aksiyonlar dizerek fotoyu geçişi ile umut ışığı saçan (1) AMAZING TOUCH güçlü pedigrisi ile en şanslı isimdir. Bella Mi Amore, Dumanlı Pars, Queen North ve Miss Ecdad ile babadan, Kings Front ile anneden kardeş olan, 800/50,6 25,5 R galobundaki kolay temposu ile beğenilen (4) EXPELLIARMUS ve Shield Maiden gibi güçlü bir isimle anneden kardeş olup düzenli idmanlarında pişkin bir tay görüntüsü veren (3) BEST OF ALYA favorimin en sert rakipleridirler.

8.Koşu: Uzun mesafeli çim pist yarışlarını çok seven, son koşusunda ağır kilosu ile beşinci kalsa da bir önceki yarışlarını kazanan ve Pazar sabahı iç pistteki 800/56,8 28,5 R galobunda beğeni toplayan (1) OĞLUM FARUK'dan bu kez farklı bir koşu bekliyor, ilk çarpıyı atıyorum. İzmir'de 1900 çimde Kv-6 kazanan, son iki koşusunda tabelaya giremese de M.Akyavuz nezaretindeki 800/55,5 27,8 R galobunda son yarış galobundaki formunun üzerine koyduğunu gözler önüne seren (3) ŞIKTURBO'dan bu kez farklı bir koşu bekliyorum. İki kez start alıp hem çimde hem de kum pistte kazanma başarısını gösteren (6) EMSİDİ önemli kilo avantajı ile ihmal edilmemeli. Grubun formda ve istikrarlı koşan ismi olup bu pist ve mesafedeki son yarışından 2.08.05 ile galibiyetle ayrılan (2) BEDOBEY birinciliklerine bir yenisini doaha ekleyebilir. Yakaladığı güzel formunu sürdüren (5) LEJYONER ve (4) ASAF BABA'yı da yazarak bu ayağı kapatalım.

9.Koşu: Grubun kaliteli ismi olan, Kv-6'daki son yarışında beşinci kalsa da iki koşu önce 2200 kumda kazanan ve Pazar sabahı yaptığı 1000/1,09,8 27,0 R galobunda tam not alan (1) MEGA STAR başta düşündüğüm isim. Sürekli sert gruplarla mücadele veren, özellikle son koşusunu bu pist-mesafede 2.32.80 ile Kv-6'da kazanmayı başaran ciddi hazırlığa sahip grubun bir diğer kaliteli ismi (1) ZAFER MEYDANI ile bu kez dişine göre rakiplerini bulan (4) GÖLALAN favorimin en ciddi rakipleri olup önemli kilo avantajının yanı sıra etkili bir form durumuna sahip (10) KARACABEY ŞAHI kuponlarda bulunulmalıdır.

BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 9-3-6-4-8

2.Ayak: 1-5-4

3.Ayak: 4-2-5

4.Ayak: 6-3-4-2-5

5.Ayak: 2

6.Ayak: 1-2

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 6-3-4-2-5

2.Ayak: 2

3.Ayak: 1-2

4.Ayak: 1-4-3

5.Ayak: 1-3-6-2-5-4

6.Ayak: 2-1-4-10

Bu kez uzayan mesafede ORQUİDEA BLANCA tek yazılabilir "KOCAELİ"

1.Koşu: Ulusbaba ve Bre Sarika ile anneden kardeş olan, Bursa'da bu yarışa güzel galoplar yaparak hazırlanan M.Kaya'lı (4) BİBAŞAH'a ilk çarpıyı atıyorum. Bursa'da güzel bir hazırlık devresi geçiren iyi orijine sahip (6) HÜRDENİZ ve bu yarışa bizzat start alacağı jokeyi K.Tokaçoğlu ile hazırlanan (5) DAŞ FATİH favorimin sert rakipleridirler. İstanbul'da iç pistteki idmanlarında genel görünümüyle beğeni toplayan (7) KAYALARIN ŞAHI şanslı bir başka isim olup sürprizi ise N.Şen'in hazırlayarak bindiği (1) BAD REFTAR'dan bekliyorum.

2.Koşu: Mükemmel bir forma sahip bulunan bu pistteki son iki yarışını da kazanma başarısını gösterip Pazar sabahı İstanbul'da yaptığı 800/46,8 22,8 R galobunda Kocaeli'ye formunun zirvesinde gideceğini belli eden (3) DİSPERGATÖR yine birinciliğe en yakın isim. Bu kez daha yatkın olduğu kısa mesafede start alacak olan (5) GOLD POWER favorimin en yakın rakibi olacaktır.

3.Koşu: İstanbul'daki son çim yarışını fazlaca ölçü almadığım (1) DENGESİZ bu kez sevdiği Kocaeli kum pistinde daha farklı koşacak olup F.Yardımcı ile tek yazılabilir.

4.Koşu: Başarılı bir Antalya kış sezonu geçirdikten sonra iki ay ara vermesine rağmen İstanbul'da iç pistte düzenli hazırlanarak Kocaeli Hipodromun'a gayet iyi durumda gelen (3) KEREMİM'e dinçlikle ilk çarpıyı atıyorum. Ağır sikletine rağmen son yarışlarına nispeten bu kez dişine göre rakiplerini bulan mesafeye yatkın (1) SALUKİ ve Kv-6'daki son üçüncülüğünde düzlükten itibaren fotoya kadar verdiği mücadelesini beğendiğim ideal mesafesini bulan (5) BABA TAMER favorimin rakipleridirler. Geçen hafta beşinci kalsa da form durumu çok iyi (8) HİNDİKUŞ'dan bu kez farklı bir koşu bekliyorum. Bu tip mesafeli kum pist yarışlarına yatkın bir isim olan hazırlığı çok iyi (6) PAMUKÇU mutlaka kuponlarda bulundurulmalıdır.

5.Koşu: İstanbul Hipodromun'da usta ellerde bu yarışına düzenli idman programı ile hazırlanan, 800/55,5 27,0 R galobunun her yerinde beğenilen (5) PARADOKS TAY başta şans verdiğim isim. Rüzgar Gold ile anneden kardeş olan Serhantay yavrusu (7) SURKENTLİ bu yarışına İstanbul'da güzel dereceli galoplar yaparak hazırlanırken, ikinci atımdır. Bursa Hipodromun'da güzel bir hazırlık devresi geçiren grubun pişkin taylarından (3) KÜÇÜK ERCAN diğer şans verdiğim isim olup güçlü bir pedigriye sahip bulunmasının yanı sıra idman pistinde beğeni toplayan (4) MİRANMİR diğer şans verdiğim isimdir.

6.Koşu: Fazla at yazılmasını tavsiye ettiğim bir yarış. 3 Yaşlı İngiliz safkanlarının 1400 kum pistteki Hand-15 mücadelesindeki sıralamam; kaba kum pisti seven (6) BİNATLI GÜNEŞİ başta olmak üzere (1) BRIGHT, (2) FULL MONTH, (4) FEBRİS, (3) DEVIL STORM, (5) MINAS ANOR, (8) MAGIC RUNNER ve (7) PERFECT SAVER şeklinde olacaktır.

7.Koşu: Geçen haftaki yarışında 1500'de son metrelerde kuvvetli atağı ile gelmesine rağmen yetiştiremeyerek altıncılıkla yetinen ve Kocaeli pistini çok seven (2) ORQUİDEA BLANCA'nın bu kez sevdiği uzun mesafede sonlardaki etkili sprintiyle kazanmasını bekliyor, ben tek tutuyorum.

8.Koşu: Kilosu rakiplerine göre ağır olmasına rağmen kazanabileceği grubu bulan (1) TELSERENCAN ön tarafta istediği tempoyu bulabilmesi halinde jokeyi K.Tokaçoğlu ile çıktığı gibi bitirebilir, en şanslı isimdir. Her geçen gün formunu bulduğunun işaretlerini son başarılı ikinciliğiyle belli eden Ankara'dan hazırlanarak gelen mesafeye yatkın (2) DEMİRER bence Telserencan'ın en ciddi rakibi olup bu iki safkanı ayırt etmemenizi öneriyorum.

9.Koşu: O Bir Reis ile ana-baba bir kardeş olan, İstanbul Hipodromun'da düzenli bir şekilde hazırlanarak ahırdaşı Paradoks Tay ile beraber yaptığı 800/55,5 27,0 R galobunda yeterli form ve kondisyona sahip görünen (9) SERZATKEYF ve Bursa'daki hazırlığında beğeni toplayan güçlü bir orijine sahip bulunan (4) GÜRHANHAN arasında geçmesini beklediğim bir yarış.

BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 4-6-5-7-1

2.Ayak: 3-5

3.Ayak: 1

4.Ayak: 3-1-5-8-6

5.Ayak: 5-7-3-4

6.Ayak: 6-1-2-4-3-5-8-7

İKİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 3-1-5-8-6

2.Ayak: 5-7-3-4

3.Ayak: 6-1-2-4-3-5-8-7

4.Ayak: 2

5.Ayak: 1-2

6.Ayak: 9-4