2.KOŞU

DOUBLE DIAMOND : Startla birlikte bariyer dibinden ilk 4'te yarışı takip eden safkan, son viraj dönüldükten sonra SOBE'nin dışına çıkmak istedi, çıkamadı. Son 300'de içinden liderliği alıp farkı 4 boya çıkartıp kazanma başarısı gösterirken 1.13.42 derecesi aynı gün diğer Şartlı -1 yarışı kazanan ALTO'nun 1.12.73'lük derecesinden kötü olmasına rağmen koşacağı ilk yarışında ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

GUMBALL : Son 100'de birincinin ve ikincinin belli olmasıyla boşlukta zorlanmadan yarışı 3'üncü bitirirken yarış göstermiş olup koşacağı ilk yarışında çok daha farklı koşacak, dikkat diyoruz.

3.KOŞU

KAISER SOZE : Son 200 metreye kadar tek kırbaç yemeden 2.5 boy önde KARAFIRAT geçerken son 100'den sonra KARAFIRAT'ın dışına gelen KAISER SOZE başa baş mücadeleden yarım boy farkla 1.35.73 derecesiyle kazanma başarısını gösterdi, koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmemelidir.

KARAFIRAT : Startla birlikte liderliği aldı ve son virajı 2 boy önde kolay döndü. Son 400'de safkanı pist düzeltti ciddi tek kırbaç vurmadan son 200'ü 2.5 boy önde geçti. Ahmet Çelik safkanın kazanacağına o kadar inanmıştı ki son 50'de sert bir kırbaç dahi safkana vurmayıp hafif kırbaçlarla dışından gelen safkanı teşvikleri ile elindeki sermayeye güvenip geçeceğine inanıp yarış severlerde heyecan yapması ister bir görünüm fotoda kabusa dönerek yarım boy farkla KAISER SOZE'ye yarışı vererek koşuyu 2'nci bitirdi.Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda GR 1 Beyoğlu Koşusunda KLAUS'a ne kadar süper binip kazandıysa 48 saat sonra KARAFIRAT'a o kadar kötü binerek Ahmet Çelik kazanabileceği yarışından 2'nci ayrılıp koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

5.KOŞU

KELEMER : Son 700'den sonra ŞİMŞEKBERK ile liderlik mücadelesine tempoyu yükselterek başlayıp son virajı dönülürken kolay tempoda ŞİMŞEKBERK'ten liderliği son 400'de alan safkan, son 200'den sonra dış kulvardan liderliği koruyup 4 boy fark ile kazanma başarısı gösterirken koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmemelidir.

7.KOŞU 

ALTO : Startla birlikte ön tarafta koşunun liderliğini yapan BAY BAY HEPİNİZ'in gerisinden takip edip son 150'den sonra başa baş mücadele ve 1.12.73 derecesi ile kazanırken aynı gün diğer Şartlı 1 koşusunu kazanan DOUBLE DIAMOND 1.13.42'lik derecesinden çok daha iyi derece yapmasıyla koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

BAY BAY HEPİNİZ : Startla birlikte liderliği alan safkan son 150'den sonra dışından gelen ALTO'ya boyun farkıyla liderliği verip yarışı 1.12.76 derecesi ile 2'nci bitirirken koşacağı Maiden yarışında acele etmeyip sprint mesafesini kısaltması halinde kesinlikle ihmal edilmemelidir.

BARAN BABO : Son 300'den sonra bariyer dibinden bir ara kazanacak gibi gelmesine rağmen son 150 metreden sonra açığından orta kulvardan ALTO ve BAY BAY HEPİNİZ birbirilerini sürüklemelerinden bariyer dibinde tek kalarak 1.13.20 derecesi ile yarışı 3. bitirirken aynı gün diğer Şartlı 1 koşusunu kazanan DIABLO DIAMOND 1.13.42'lik derecesinden daha iyi derece yapmasıyla koşacağı ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

HASANET : Starttan çıkış yaptıktan sonra dış kulvara bir anda jokeyin kontrolünde giderken jokeyi safkanı toparlayarak gruba sokması zaman kaybetmesine yol açtı. Keskin virajları 2 atın dışından dolanarak döndü. Son viraj dönülürken dış kulvara doğru savrularak dönmüş olup son 300'de jokeyi sert bir kırbaç vurmayı önce düşündü ancak sonra vazgeçti. Hayatında ilk yarışı olmasından dolayı kırbaç vurmayıp safkanı kendi halinde yarışı 4'üncü bitirirken safkana yarış gösterilmiş oldu.Koşacağı ilk yarışında çok farklı koşacak olup kesinlikle ihmal edilmemelidir.