Bursa 35.YARIŞ GÜNÜ RAPORU

KOŞU NO: 2

Koşuda 8 numarada kayıtlı GÜZELKIZIM isimli atın binicisi tescilli formayı giymemiştir. Atın Antrenörü MUSTAFA SANDIKÇI; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 123. maddesinin 2. fıkrasına göre İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 5

Koşuda 8 numarada kayıtlı KIR ATİK isimli atın Antrenörü HASAN TEKİNALP, 6 numarada kayıtlı OĞLUMVOLKAN isimli at ile 10 numarada kayıtlı SELUŞKA isimli atların aksiyonunu son düzlüğe girerken bozduğu gerekçesiyle koşuya protesto çekmiştir. Yapılan inceleme sonucunda; Protesto oy birliği ile reddedilmiştir.

Koşuda 2 numarada kayıtlı MALAKKA isimli atın Binicisi GÖKHAN KOCAKAYA, koşuda son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici GÖKHAN KOCAKAYA; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 9 numarada kayıtlı HAMHAMA isimli atın Binicisi SERCAN TIRPAN, koşuda son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici SERCAN TIRPAN; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve (B-1) bendlerine göre İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 10 numarada kayıtlı SELUŞKA isimli atın Binicisi EREN KADİRLER, koşuda son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici EREN KADİRLER; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve (B-1) bendlerine göre İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır

KOŞU NO: 8

Koşuda 8 numarada kayıtlı PRENSES GAMZE isimli atın Antrenörü İSMAİL ALPUĞUR, 7 numarada kayıtlı MYSTICAL VICTORY isimli atın, atının aksiyonunu son düzlükte bozduğu gerekçesiyle koşuya protesto çekmiştir. Yapılan inceleme sonucunda; Protesto oy birliği ile reddedilmiştir.

12.08.2019 tarihinde yapılan 8 nci koşuda, 4 numarada kayıtlı CRIME PARTNER isimli atın Binicisi TUGAY ALICI koşu sonrası tartıda, koşu öncesi tartısında tespit edilen ağırlığından 600 gram eksik olduğu tespit edildiğinden At Yarışları Yönetmeliğin 120/6. maddesi gereğince, (2-4-3-7) olarak neticelenen koşu sırasının (2-3-7-6) olarak değiştirilerek, CRIME PARTNER isimli at koşu dışı sayılmıştır.

Koşuda 4 numarada kayıtlı CRIME PARTNER isimli atın Antrenörü TUNCAY PELEN, tartı yükümlülüğünü yerine getirmemesi nedeniyle; 6132 sayılı At Yarışları Kanununun 4. maddesi ve At yarışları Yönetmeliğinin 120/6. fıkrası çerçevesince 919.00 TL para cezası ve 15 gün süre ile sanat icrasından men cezası ile cezalandırılmıştır. Koşuda 4 numarada kayıtlı CRIME PARTNER isimli atın Binicisi TUGAY ALICI tartı yükümlülüğünü yerine getirmemiştir; Binici TUGAY ALICI ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmıştır. Kendisinin isteği üzerine savunmasını 7 gün içerisinde vereceğini beyan etmiştir.

Koşuda 5 numarada kayıtlı LADY GÜRÜN isimli atın Antrenörü EMİN TOKÇALAR, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Antrenör EMİN TOKÇALAR; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır

Koşuda 7 numarada kayıtlı MYSTICAL VICTORY isimli atın Antrenörü AHMET ÖCAL, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Antrenör AHMET ÖCAL; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır

Koşuda 6 numarada kayıtlı MISS SUNSHINE isimli atın Binicisi MURAT GÜNDÜZELİ, koşuda son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici MURAT GÜNDÜZELİ; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve (B-1) bendlerine göre İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.