28 Aralık Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda yapılan İbrahim Özekici Koşusunda 1. Koşuda startla birlikte GLOIN liderliği alıp dışındaki BADARBUHGA  ile liderlik mücadele etmesi barıyer dibine pusan ALBERTO  Jökeyi Özcan Yıldırım son 250 de bariyer dibinden orta kulvara çıkan safkan son 150 de GLOIN ’den liderliği alıp 10 fark yaparak güle oynuya kazanırken 2.02.92 derecesi son 800: 0.53.00 oldu

66.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan safkan için bitiriş derecesi 2.02.92 olurken farklar da 10 Boy - 10 Boy şeklinde oluştu.

Koşu sonrası Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törende kazanan atın sahibi Müthiş Ölçer’e kupasını Ali Özekici verdi.

Kupa törenine Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp de katıldı.

 

İBRAHİM ÖZEKİCİ

1927 yılında Adana'da doğan İbrahim Özekici, Adana Erkek Lisesi mezunudur. Çiftçilik yapan bir ailenin mensubu olarak ziraat ile uğraşmış olup, Adana Çiftçi Birliği, Çukobirlik ve Çukurova Kulübü gibi çeşitli zirai mesleki kuruluşlarda üyelik yapmıştır. Gençlik yıllarında voleybol oynamış, spora olan ilgisi sebebi ile bir dönem Adana Demirspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Atlara olan sevgisi nedeniyle 1950'li yılların başından itibaren atçılık sporuyla ilgilenmiş, başta Tokuçlu ve Çamtepeli olmak üzere birçok safkan atın sahibi ve yetiştiricisi olmuştur. Adana'da atçılık sporunun gelişmesine de katkıda bulunan İbrahim Özekici, 1977 yılında vefat etmiştir.

Bugün anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle İbrahim Özekici'yi, bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.