15/06/2020 PAZARTESİ Bursa 2.YARIŞ GÜNÜ RAPORU

KOŞU 1

Koşuda 5 numarada kayıtlı KERVANTAY isimli atın Antrenörü KAZIM ŞENGEL, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Antrenör KAZIM ŞENGEL; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU 3

Koşuda 8 numarada kayıtlı CİHANTAYIM isimli atın Binicisi TOLGA YILDIZ, koşuda son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici TOLGA YILDIZ; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 19 numarada kayıtlı ÖZESER KIZIM isimli atın binicisi tescilli formayı giymemiştir. Atın Antrenörü İSMAİL ALPUĞUR; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 123. maddesinin 2. fıkrasına göre İhtar ve 562 TL para cezası ile cezalandırılmıştır

KOŞU 5

Koşuda 9 numarada kayıtlı YOMRALI isimli atın Binicisi OĞUZ EREN, koşuda start çıkışı yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici OĞUZ EREN; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve (B-1) bendlerine göre İhtar ve 562 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 12 numarada kayıtlı MISS SULTAN isimli atın Binicisi YUNUS EMRE YÜKSEL, koşuda start çıkışı yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici YUNUS EMRE YÜKSEL; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve (B-1) bendlerine göre İhtar ve 562 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU 6

Koşuda 6 numarada kayıtlı MONACO isimli atın Binicisi SERCAN TIRPAN, koşuda son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici SERCAN TIRPAN; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 11 numarada kayıtlı GRAND HOPE isimli atın Binicisi HALİL KAPLAN, koşunun son 700 metresinde yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici HALİL KAPLAN; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

15/06/2020 PAZARTESİ Şanlıurfa 1.YARIŞ GÜNÜ RAPORU

KOŞU 3

17 numaraya kayıtlı ÇAĞANHAN isimli at start hakemi emrine girmediğinden dolayı 6132 Sayılı At Yarışları Kanunu ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan Yönetmeliğin 9/j maddesi uyarınca; eğitilinceye kadar 15 (onbeş) gün süre ile koşulardan men cezası verilmiştir. Ayrıca bu atın antrenörü Murat KILINÇ atını yeterince eğitmemesinden dolayı Komiserler Kurulumuza çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren antrenörün savunması yeterli görülmeyip 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun

4.Maddesi (a) ve bu Kanuna dayanılarak çıkarılan Yönetmeliğin 121. Maddesinin (4). fıkrası gereğince İHTAR cezası verilmiştir. 12 numaraya kayıtlı CUPIDS ARROW isimli atın binicisi Remzi DOĞAN start çıkışı yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren binicinin savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR cezası verilmiştir 

KOŞU 4

9 numaraya kayıtlı YAKIŞIKLI MENDO isimli atın binicisi Menderes AVŞAR start çıkışı yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren binicinin savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR cezası verilmiştir.

1 numaraya kayıtlı ALİBEĞ isimli atın binicisi Ferit YARDIMCI koşu öncesi yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren binicinin savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR cezası verilmiştir. 7 numaraya kayıtlı KARASU FIRTINASI isimli atın binicisi Remzi DOĞAN koşu öncesi yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren binicinin savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR cezası verilmiştir.

15 numaraya kayıtlı SÖZENHAT isimli atın binicisi Burak BEKTAŞ koşu öncesi yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren binicinin savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR cezası verilmiştir.

11 numaraya kayıtlı HARBİCİ isimli atın binicisi Emre AKKILIÇ tartı mahalinde yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren binicinin savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a,b-1) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR ve 562,00 TL para cezası verilmiştir.

KOŞU 6 

2 numaraya kayıtlı CANPOLATHAN isimli atın binicisi Ersin KILIK koşu öncesi yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren binicinin savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR cezası verilmiştir.

10 numaraya kayıtlı ENGEREK isimli atın binicisi Necmi ALTIN koşu öncesi yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren binicinin savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR cezası verilmiştir.

6 numaraya kayıtlı NURİNİNOĞLU isimli atın binicisi Sadık ALTAY koşu öncesi yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren binicinin savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR cezası verilmiştir.

8 numaraya kayıtlı ŞEFDER OĞLU isimli atın binicisi Sami KAPLAN koşu öncesi yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren binicinin savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR cezası verilmiştir.

14 numaraya kayıtlı TUMBUL EMOŞ isimli atın binicisi Hasan DEMİRTAŞ koşu öncesi yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren binicinin savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR cezası verilmiştir.

4 numaraya kayıtlı KALBİN OĞLU isimli atın binicisi Ferit YARDIMCI son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren binicinin savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a,b-1) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR ve 562,00 TL para cezası verilmiştir.

KOŞU 7

15 numaraya kayıtlı DUKE PROSPERO isimli atın antrenörü Abdulkadir GÜRGÖZE yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden (atın testislerinin bağlanmış olmasından) dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren antrenörün savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a,b-1) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR ve 562,00 TL para cezası verilmiştir

KOŞU 9

5 numaraya kayıtlı RUN isimli atın binicisi Mehmet Emin DOĞAN son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliğ edilmiştir. Savunmasını aynı gün veren binicinin savunması yeterli görülmeyerek 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi (a,b-1) ve Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR ve 562,00 TL para cezası verilmiştir

KOŞU 10

8 numaraya kayıtlı MIRAZ isimli at start hakemi emrine girmediğinden dolayı 6132 Sayılı At Yarışları Kanunu ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan Yönetmeliğin 9/j maddesi uyarınca; eğitilinceye kadar 15 (onbeş) gün süre ile koşulardan men cezası verilmiştir. Ayrıca bu atın antrenörü Murat KILINÇ atını yeterince eğitmemesinden dolayı savunması istenmiş olup, 7 (yedi) günlük savunma süresi sonunda gerekli işlemler yapılacaktır.