CALL TO VICTORY: Bursa pistinde Gazi Koşusu için sprintlerini ve galoplarını muntazam bir şekilde yaparken kazandığı yarışlardaki formunu korumakta olduğu bilgilerine ulaşıldı. Son katıldığı yarışında jokeyinin kontrolü dışında kendini ilk kez bariyer dibine aldı. Bu kez koşu mesafesi 200 metre daha uzun yarışı ön tarafta yüksek tempoda götürecek bir at olması halinde Ahmet Çelik en azından yarışın 200 metresini kısaltarak bir taktik savaşına girebilecekken koşunun ağır tempoda başlaması göz önüne alınırsa mesafeyi kısaltma şansı bulup Gazi Koşusu için şansını artırabilir.

VERNAZZA: Ankara ahırlar bölgesi, safkanın son katıldığı yarış galobunun çok iyi olduğu bilgisini verdi. Ahırlar bölgesi safkanın bu kez son katıldığı yarışını bir adım daha ileriye götüreceğini, CALL TO VICTORY'i geçeceğini iddiaa etti. Bize göre son katıldığı yarışın üstüne koyarak Halis Karataş ile performansını bir adım daha öteye geçirip kazanmasını bekliyoruz.

KINGSMAN: Son uzun mesafe yarışını unutun, diyebiliriz. Uzun galopları Hişman Çizik ile Ankara'da yapıyor. Ahırlar bölgesinde çok sağlıklı bir safkan görünümüne gelip yarışı yüksek tempoda ön tarafta götürecek bir at olması halinde çok farklı koşacak.

POWERMAN: Kazandığı yarışın üstüne çıkan bir form tuttu. LORD OF GAME ile ilk beşe girme şansı yüksek, dikkat.

NOT: VERNAZZA, CALL TO VICTORY ve KINGSMAN eşit şansa sahip.

NOT:  Tabela için diğer şans verdiğimiz isimler şunlardır: LORD OF GAME, ÇAKALINOĞLU, POWERMAN

94.Gazi Koşusu 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu ile İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda saat 17.15'te start alacak. Covıd-19 nedeniyle Veliefendi Hipodromu'na seyirci alınmayacak. At yarışlarının derbisi ve bu yıl 94.'sü düzenlenecek Gazi Koşusu'nu TJK TV, TAY TV, www.liderform.com.tr, Kanal D, TRT Spor'dan canlı izleyebilirsiniz.

2014 -- BLAZE TO WIN Jokey HALİS KARATAŞ 

2015--RENK  jokey AHMET ÇELİK 

2016 -- GRAYSTORM  Jokey AHMET ÇELİK 

2017-- PİANO SONATA -- jokeyi -- Ahmet Çelik

 2018----HEP BERABER  Jokeyi AHMET ÇELİK 

2019 -- AHMET ÇELİK Jokey THE LAST ROMANCE