Hipodrom girişlerinde uygulanacak

“HES Kodu Sorluması” hakkında

Hipodromlarımızın bulunduğu bazı illerde, İl Hıfzıssıhha Kurullarının aldığı kararlar da dikkate alınarak, covid-19 önlemleri çerçevesinde hipodromlara girişte 'Hayat Eve Sığar'  (HES) mobil uygulaması üzerinden HES kodlarının sorgulaması uygulamasına geçilecektir.

Sadece HES Kodu “risksiz” grupta yer alan kişilerin Hipodroma girmesine izin verilecek olup, HES Kodu olmayan ve “riskli” grupta yer alanların girişlerine izin verilmeyecektir.

Bursa Osmangazi Hipodromunda 24/09/2020, diğer hipodromlarımızda (İstanbul Veliefendi, Ankara 75. Yıl, İzmir Şirinyer, Adana Yeşiloba, Şanlıurfa, Kocaeli Kartepe, Elazığ, ve Diyarbakır) ise 27/09/2020 tarihinden itibaren başlayacak olan uygulamada, herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına ilgililerin Hipodromlara giriş sırasında HES kodlarını hazır bulundurmaları gerekmektedir.

HES kodunuzu aşağıda belirtilen üç (3) yöntemden biri ile alabilirsiniz.

 

 

TJK Disiplin Kurulu’nda görev değişikliği

Türkiye Jokey Kulübü Disiplin Kurulu Başkanı Francesco Sponza’nın vefatı sebebiyle, Türkiye Jokey Kulübü Disiplin Kurulu’nun, 23 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirdiği toplantısında, Başkanlığa Orhan Sinanoğlu, Genel Sekreterliğe Ateş Saltukoğlu seçildi. Disiplin Kurulu’nun diğer üyeleri ise Edip Çizmeci, Nusret Balkaroğlu ve Ali Serdar Pedükcoşkun oldu.