A-3 İçişleri Bakanlığı Koşusu'nda 30 metre startta kalan at koşuyu ikinci bitirdi

  Kulvar değişikliği yapan ünlü jokeylerimiz  

8 Haziran Salı günü Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda yapılan G-3 İçişleri Bakanlığı Koşusu 1500 metre kum pistte 8 safkan start alıp startla birlikte KOCAALP 30 metre startta kalan safkan koşunun liderliğini start ile birlikte LEDY VENÜS aldı SPENCER ikinci CEYER üçüncü durumda giderken koşunun temposu yüksek olması  son 800 geçilirken ön gruptaki 7 safkan ip gibi dizilerek teşviklerini sürdürürken startan 30 metre kalan KOCA ALP'in jokeyi Akın Sözen kolay tempoda yarışı takip etmesi son viraj dönülürken önde birbirlerine yakın giden ve  koşunun yüksek tempoda gitmesi viraj dönüldükten sonra son 300 den sonra ilk üçte koşusu forse eden safkanlar dama demesi son 200 de orta kulvardan yapmış olduğu güzel sprintı ile LIKE THE STAR liderliğini alıp  bir boy fark yapması içinden  ve dışından gelen safkanların ataklarına direnerek 2 boy fark 1.35.14 derecesi Jokeyi  Mehmet Kaya ile kazanma  başarısı gösterirken son 800:0.53.60 oldu. LIKE THE STAR hayatın A-3 kazanan ikinci koşusu olurken toplamda 7 koşu kazanmıştır. KOCA ALP startla birlikte 30 boy starta kalan safkan koşunun yüksek tempoda gitmesi avantajını  son vırajı 10 boy sonuncu barıyer dibinden dönen safkan yapmış olduğu müthiş sprintı ile son 200 önünde iki safkanın olması pısttinde ortasından  gitmek zorunda kalıp koşuyu 1.35.46 ile ikinci olurken fatoya kazanan safkan'dan daha canlı girmesi Adana pistinde son 4 koşusunda bir varlık gösteremedi sevdiği Ankara pısttinde çok farklı koşarak 30 metre startta kalmasına rağmen koşuyu ikinci bitirdi. NO REGNET Ankara kum pistte sevmedi İzmir pısttinde koştuğu yarışın %50 koşmuyor ilk yarışında Karataş düştü büğün ilk kez Ankara kum pistinde koştu sonuç ortada NO REGRET Ankara pısttinde noksan koşuyor. OSMAN BEY koşuyu  dördüncü bitirmesi ilk yarışında yakın takibe alınız.

 

08 HAZİRAN SALI ANKARA KOMİSER KURULU KARARLARI

KOŞU 6

4 Numarada kayıtlı LIKE THE STARS isimli atın jokeyi Mehmet KAYA start çıkışı dışa doğru kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmıştır. Savunması yeterli görülmeyerek 6132 sayılı At Yarışları Kanununun 4 üncü maddesi ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri gereğince İHTAR ve ayrıca 613 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

4 Numarada kayıtlı LIKE THE STARS isimli atın jokeyi Mehmet KAYA son 500 metre civarı dışa doğru kulvar değişikliği yaparak,  dışındaki ata tehlikeli şekilde yaklaşıp, temas ederek, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmıştır. Savunması yeterli görülmeyerek 6132 sayılı At Yarışları Kanununun 4 üncü maddesi ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri gereğince İHTAR ve ayrıca 613 TL para cezası ile cezalandırılmıştır. 

5 Numarada kayıtlı NO REGRET isimli atın jokeyi Halis KARATAŞ son 500 metre civarı içe doğru hafif kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup,  kendisinin isteği üzerine savunması alınmıştır. Savunması yeterli görülmeyerek 6132 sayılı At Yarışları Kanununun 4 üncü maddesi ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a bendi gereğince İHTAR cezası ile cezalandırılmıştır.

7 numaralı SPENCER isimli atın jokeyi Ayhan KURŞUN, son 500 metre civarı dışa doğru hafif kulvar değişikliği yapması nedeniyle Komiserler Kuruluna çağrılmış, daha dikkatli olması konusunda SÖZLÜ olarak uyarılmıştır.

 

08 HAZİRAN SALI ANKARA KOMİSER KURULU KARARLARI

KOŞU 7

1 Numarada kayıtlı ÖMERİN MY HEART isimli atın jokeyi Özcan YILDIRIM start çıkışı dışa doğru kulvar değişikliği yaparak, dışındaki ata temas ederek, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmıştır. Savunması yeterli görülmeyerek 6132 sayılı At Yarışları Kanununun 4 üncü maddesi ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri gereğince İHTAR ve ayrıca 613 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.