Adana Hipodromu Komiserler Kurulu Kararı

KOŞU NO: 1

1.koşuda, 7 numaralı ENDLESS POWER isimli at starttan çıkmadığı için 6132 Sayılı At Yarışları Kanunu ve ilgili Yönetmeliğinin 9/j maddesi gereğince 15 gün süreyle yarışa katılmamasına, atın antrenörü A. DİNÇ 'e atını iyi antrene ettirmediği için ihtar ve 458 TL para cezası verilmiştir. 

KOŞU NO: 4

4.Koşuda, 6 numaralı HESPEROS isimli atın binicisi Musa DEMİR, son düzlükte ata fazla sayıda kamçı vurmasından dolayı ( 8 adet ) 6132 sayılı At Yarışı Hakkında Kanunun 4. Maddesi ve İlgili Yönetmeliğin 123/6. Maddesine göre disiplin soruşturması başlatılmış olup, savunması istenmiştir. Konu ile ilgili savunmasını yasal süresini beklemeden Kurulumuza vermiştir. Ancak savunması yeterli görülmediğinden 7 gün süreyle sanat icrasından men ve 458 TL para cezası verilmiştir. 

KOŞU NO: 5

5.Koşuda, koşuyu 3. olarak bitiren 5 numaralı ÇELİKKALKAN isimli atın antrenörü R.TAŞDELEN, koşuyu 2. olarak bitiren 1 numaralı GÜMBÜRGÜMBÜR isimli ata son 300 metrede kendi atına faul yaptığı gerekçesiyle protesto çekmiştir. Kurulumuzca yapılan inceleme neticesinde protesto reddedilmiştir.

KOŞU NO: 6

6.koşuda, 14 numaralı SONSAĞNAK isimli at starttan çıkmadığı için 6132 Sayılı At Yarışları Kanunu ve ilgili Yönetmeliğinin 9/j maddesi gereğince 15 gün süreyle yarışa katılmamasına, atın antrenörü R.ATLI ya atını iyi antrene ettirmediği için ihtar ve 458 TL para cezası verilmiştir.

KOŞU NO: 8

8.Koşuda, 3 numaralı BİNİZETOĞLU isimli atın binicisi Müslüm ÇELİK, son 300 metrede usulsüz kulvar değiştirmesinden dolayı 6132 sayılı At Yarışı Hakkında Kanunun 4. Maddesi ve İlgili Yönetmeliğin 122/7. Maddesine göre disiplin soruşturması başlatılmış olup, savunması istenmiştir. Konu ile ilgili savunmasını yasal süresini beklemeden Kurulumuza vermiştir. Ancak savunması yeterli görülmediğinden İhtar ve 458 TL para cezası verilmiştir.

İZMİR ŞİRİNYER Hipodromu Komiserler Kurulu Kararı.

KOŞU NO: 1

10 numarada kayıtlı NINALIS isimli atın aprantisi Mertcan ÇELİK, start çıkışında hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a, b-1) bendi gereği ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

11 numarada kayıtlıPOYRAZIM isimli atın aprantisi Bekir Mert MIRIK koşunun son 1400 metrelerinde hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 2

1 numarada kayıtlı ALLIYARİM isimli atın jokeyi Gökhan GÖKÇE start çıkışında hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

1 numarada kayıtlı ALLIYARİM isimli atın jokeyi Gökhan GÖKÇE son düzükte hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a,b-1) bendi gereği ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

7 numarada kayıtlı DENİZ KÖPÜĞÜ isimli atın antrenörü Seyit GÖKÇE yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 5

6 numarada kayıtlı ONURBEY isimli atın aprantisi Halil GÜN, start çıkışında hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır

KOŞU NO: 8

2 numarada kayıtlı BABAM EMİN isimli atın antrenörü Uğur TEMUÇİN atını yeterince eğitmediğinden Kurulumuza çağırılmış ancak davete icabet edememiştir. Konu ile ilgili gerekli işlem savunma tebligatını imzaladıktan ve savunmasını verdikten sonra yapılacaktır.

3 numarada kayıtlı isimli BAŞ KHAN isimli at startı geciktirdiğinden 6132 sayılı At Yarışları hakkında kanunun 4. maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 9/j maddesi uyarınca yeterince eğitilinceye kadar 15 (onbeş) gün süreyle, koşulara katılmaktan men, ayrıca atın antrenörü Halim KAYA atını yeterince eğitemediğinden 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a,b-1) bendi gereği ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

6 numarada kayıtlı KING KAMİL isimli atın antrenörü Zafer AVCI atını yeterince eğitemediğinden 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a,b-1) bendi gereği ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

11 numarada kayıtlı FRESH YOURSELF isimli atın antrenörü Şakir ÇELİK atını yeterince eğitemediğinden 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a,b-1) bendi gereği ihtar ve 458 TL para cezası cezalandırılmıştır.

12 numarada kayıtlı isimli YUNO isimli at start makinasından geç çıkış yaptığından 6132 sayılı At Yarışları hakkında kanunun 4. maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 9/j maddesi gereği yeterince eğitilinceye kadar 15 (onbeş) gün süreyle koşulara katılmaktan men, ayrıca atın antrenörü Seçkin YANIK atını yeterince eğitemediğinden 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.