Bursa Osmangazi Hipodromu’nda İlkbahar - Yaz yarış sezonu 15 Nisan Pazartesi günü başladı. 8 koşulu programın açılışı 3 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus (Handikap 15/H2) mücadele ile yapıldı.

Sezonun 1. yarış gününün 1. koşusunu Fedai Kahraman’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Sergen Gökçe antrenesindeki doru dişi tay TURKISH RANSOM (Regal Ransom - The Mint Angel / City Zip) kazandı. Tolga Yıldız idaresinde koşuya katılan safkan, 34.000 TL birincilik ikramiyeli bu mücadelede start alan tek dişi taydı.

ı.

null

Kum pistte 2100 metre mesafede düzenlenen yarışın ikincisi SHARE TOGETHER (Scarface - Natagora / Divine Light) olurken, BABAYEGA(Invasion - Beneklikız / I.Play Boy) üçüncü, TREVI FOUNTAIN (Offlee Wild - Kansas / Kahyası) da dördüncü oldu ve tabela bu şekilde tamamlandı.

null

Kazanan tay için bitiriş derecesi 2.17.66 olarak sonuçlanırken, farklar da 1,5 Boy - 1 Boy - 8 Boy şeklinde oluştu.

null

Koşu sonrasında, sezonun ilk yarışını kazanan tayın sahibi adına Veli Akbulut’a plaketini, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Gülseren Sezal verdi.

null

Törende ayrıca, TYAYSD Bursa Şubesi 2. Başkanı Kadir Fidan kazanan atın antrenörü adına Hakan Cansu’ya blanket verdi.

null

TYAYSD Başkanı Talip Öztürk adına Muhasip Üye Erhan Kavçın da kazanan atın jokeyi Tolga Yıldız’a çiçek takdim etti.

null

Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim ise kazanan atın sahibi adına Veli Akbulut’a çiçek verdi.

null

Winner Circle alanındaki törene, TYAYSD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Derya Deniz Kanar da katıldı.

 

null

Bursa Osmangazi Hipodromu’nda İlkbahar - Yaz sezonu 15 Kasım’a kadar devam edecek. Pazartesi ve Cuma olmak üzere haftada 2 günden toplam 62 yarış günü yaşanacak. 264 çim ve 160 kum olmak üzere toplamda 424 koşu düzenlenecek. Bunların 237’sinde İngiliz, 187’sinde ise Arap atlarının mücadelesine tanık olunacak.

.

Yarışın Videosu