Türk atçılığına ve yarışçılığına gerek kalemi ile gerekse engin bilgileri ile çeşitli hizmetlerde bulunmuş merhum Handikaper Cevdet Karataş adına düzenlenen koşunun 2019 yılı galibi (KV-18 / S / DHÖW)  AFRİKAANDER (Kaizbert - Uzlucakızı / Noktabaturoldu. Koşuya Kemal Kurt ile katılan ve starttan çıktığı gibi beyaz bayrak ayna yaparak birinciliğe uzanan safkan, start almış olduğu 17. koşusundan 8. birinciliğini çıkardı.

Çim pistte koşulan 1400 metre mesafeli mücadelenin ikinciliğini, starttan 5 boy kadar geç çıkış yapan GUSTAV (Kaizbert - Ahusel / Devirhan) elde ederken, yarış yaşamının 5. koşusuna çıkan ULUBAŞ (Uçanbey - Yiğit Kız / Emiroğlu) üçüncü, eküri safkanlardan KARAÇELİK (Kaizbert - Mangan / Dağdelen) ise tabelayı tamamladı. Koşu sıralamasını 1-2-4 bitiren safkanlar bir Kaizbert yavrusudur

YARIŞIN VİDEOSU

SAFKANIN SOY KÜTÜĞÜNÜ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

null

105.000 TL birincilik ikramiyeli mücadelede kazanan AFRİKAANDER için bitiriş derecesi  1.33.52 olarak kayıtlara geçerken, farklar 2 Boy - 1 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

CEVDET KARATAŞ

Cevdet Karataş Serbest Handikapı, Dört yaşlı safkan Arap atlarının bir önceki yıl göstermiş oldukları performanslarının handikaperler heyetince değerlendirilmesi anlamına gelmektedir. Özetlemek gerekirse atların aldıkları kilolar, gösterdikleri kabiliyetleri belirtmektedir.