21 Nisan Pazar günü İstanbul Veliefendi Hibodromu'nda Ali Doğan Ünlü koşusunda son 50 de orta kulvarda Ulan Bator vargel dibinde Rhythm Dıvıne fotoya başa baş girmeleri fotoda burun farkıyla Ulan Bator jokeyi Halis Karataş ile kazanma başarısı gösterirken Rhythm Dıvıne kazanan safkan kadar başarılı koşmuş olup son metrelerde orta kulvardan üç atın dışından gelen Run And Wın fotoya birinci ikinci olan  safkandan daha canlı ve diri girmesi o gelişi ile 50 metre daha olsa koşuyu ilk ikide bitirebilirdi ilk koşusunda dikkat diyoruz Copperfıeld padokta safkan biraz göbekli gördüm son 150 den sonra nefes yönünden zorlandı düşen temposuyla yarışı 7. bitirdi koşacağı ilk yarışında bu koşusunu baz almayın çok daha farklı koşacaktır.

YARIŞIN VİDEOSU

ÖDÜL TÖRENİ VE AĞIR ÇEKİM

143.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, kazanan safkan (ULAN BATOR’un soy kütüğü bilgileri için buraya tıklayınız) için bitiriş derecesi 1.21.72 olurken, farklar Burun - 1/2 Boy - Burun şeklinde sonuçlandı.

Koşunun ardından düzenlenen törende kazanan atın sahibi Hatice Yıldız’a kupasını Zeynep Ünlü Sayın verdi.

Şeref Tribünü’ndeki kupa törenine Ünlü Ailesi’nin yanı sıra TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk de katılım gösterdi.

ALİ DOĞAN ÜNLÜ

25 Nisan 1933 yılında Ankara'da doğdu. İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Bankacılık Bölümü'nü bitirdi. Uzun yıllar sürdürmüş olduğu bankacılık hizmetinde, Türkiye Halk Bankası ve T.C. Ziraat Bankası'nda Genel Müdür olarak görev aldı. Uzun yıllar at sahipliği ve yetiştiricilik yapan Ali Doğan Ünlü, 1981 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi oldu. TJK Yönetim Kurulları'nda Başkanlık dâhil çeşitli görevlerde bulundu. T.C. Maltepe Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Vakıf Üniversiteleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Ünlü, 18 Mayıs 2013 tarihinde aramızdan ayrıldı. Ali Doğan Ünlü’yü anısına düzenlenen bu koşu vesilesi ile bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.