ŞANLIURFA Hipodromunda komiserler kurulu kararı

KOŞU NO: 3

2 nolu TINAS RÜZGARI isimli atın binicisi İsmail ÇİZİK' ın Son düzlükte yarış usul ve nizamlarına aykırı hareket ettiğinden dolayıi ifadesi alınmış olup, kendisine 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddeleri gereğince (4-a),(4-b1) bentleri uyarınca İHTAR ve 458 TL para cezası ile cazalandırılmıştır.

8 nolu OĞLUM DELİL isimli atın binicisi Kemal KURT' un start çıkışı Yarış usul ve nizamlarına aykırı hareket ettiğinden dolayı ifadesi alınmış olup, kendisine 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve Yönetmeliğinin 117. maddesinin 4-a bendi gereğince İHTAR cezası verilmiştir.

9 nolu KEPEZ VALLEY isimli atın binicisi Hasan ALTUNDAĞ' ın start çıkışı yarış usul ve nizamlarına aykırı hareket ettiğinden dolayıi ifadesi alınmış olup, kendisine 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddeleri gereğince (4-a),(4-b1) bentleri uyarınca İHTAR ve 458 TL para cezası ile cazalandırılmıştır.

KOŞU NO: 5

3 nolu HACIVAT isimli atın binicisi Mustafa IŞIK' ın son düzlükte yarış usul ve nizamlarına aykırı hareket ettiğinden dolayı ifadesi alınmış olup, kendisine 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddeleri gereğince (4-a),(4-b1) bentleri uyarınca İHTAR ve 458 TL para cezası ile cazalandırılmıştır.

 BURSA Hipodromunda komiserler kurulu kararı

KOŞU NO: 4

Koşuda 7 numarada kayıtlı REASON WHY isimli atın Binicisi ONUR YILDIZ, koşuda yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici ONUR YILDIZ; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) Bendi gereğince İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 7 numarada kayıtlı REASON WHY isimli atın Antrenörü MEHMET DEMİR, koşuda yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici MEHMET DEMİR; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) Bendi gereğince İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 7

Koşuda 4 numarada kayıtlı DRONE isimli at start hakemi emrine girmemiştir. Atın Antrenörü TURGAY DONAT; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve (B-1) bendlerine göre İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır

Koşuda 4 numarada kayıtlı DRONE isimli at, start hakemi emrine girmemiştir. 6132 Sayılı Kanun ve Yönetmeliğin 9/J maddesi gereği; (15 GÜN)yeterince eğitilinceye kadar koşulardan yasaklanmasına karar verilmiştir.

KOŞU NO: 8

Koşuda 1 numarada kayıtlı BÜYÜK AJİBA isimli atın Binicisi OKAN GÖKÇE, koşuda son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici OKAN GÖKÇE; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) ve (B-1) Bendi gereğince İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.