İSTANBUL

KOŞU NO: 3

1 numaraya kayıtlı olarak koşan CAFE ROYALE isimli atın aprantisi Mahsun TURAN, start çıkışı yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden dolayı kurulumuza çağırılmış ve savunma tebligatı yapılmış olup kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmıştır. Savunması kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) bendi uyarınca ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 6

1 numaraya kayıtlı olarak koşan NİPPON isimli atın antrenörü Selçuk TAŞBEK, deklare ettiği seyisi doping mahallinde bulundurmaması sebebiyle komiserler kuruluna çağırılmış ve savunma tutanağı tebliğ edilmiştir. Konu ile ilgili savunmasını tebliğ edildiği tarihi izleyen günden itibaren 7 ( yedi ) gün içerisinde kurulumuza ilettikten sonra karar verilecektir. 

BURSA

KOŞU NO: 2

Koşuda 8 numarada kayıtlı BUZDAMLASI isimli at start hakemi emrine girmemiştir. Atın Antrenörü ÇETİN DEMİR; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve (B-1) bendlerine göre İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır

Koşuda 8 numarada kayıtlı BUZDAMLASI isimli at, start hakemi emrine girmemiştir. 6132 Sayılı Kanun ve Yönetmeliğin 9/J maddesi gereği; (15 GÜN)yeterince eğitilinceye kadar koşulardan yasaklanmasına karar verilmiştir.

Koşuda 4 numarada kayıtlı PINAR KIRALI isimli atın Binicisi NURETTİN ŞEN, koşuda start çıkışı yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici NURETTİN ŞEN; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) Bendi gereğince İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 2 numarada kayıtlı BABA ÇINAR isimli atın Antrenörü MURAT AKSOY, koşuda yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Antrenör MURAT AKSOY; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) Bendi gereğince İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 1 numarada kayıtlı AYAZAĞA isimli atın Antrenörü MEHMET ÖCAL, koşuda yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Antrenör MEHMET ÖCAL; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) Bendi gereğince İhtar cezası ile cezalandırılmıştır. 

KOŞU NO: 3

Koşuda 1 numarada kayıtlı GREAT ATTACK isimli atın Binicisi FURKAN KARAKURT, koşuda start çıkışı yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici FURKAN KARAKURT; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) ve (B-1) Bendi gereğince İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 4

Koşuda 7 numarada kayıtlı ALFİDAN isimli atın Antrenörü ÇETİN DEMİR, koşuda yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Antrenör ÇETİN DEMİR; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) Bendi gereğince İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 5

Koşuda 2 numarada kayıtlı KRAL EGE isimli at koşuya başlamamıştır. Atın Antrenörü MENDUH KAPLAN; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve (B-1) bendlerine göre İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır

Koşuda 2 numarada kayıtlı KRAL EGE isimli at, koşuya başlamadı. 6132 Sayılı Kanun ve Yönetmeliğin 9/J maddesi gereği; (15 GÜN)yeterince eğitilinceye kadar koşulardan yasaklanmasına karar verilmiştir.

Koşuda 12 numarada kayıtlı HEYCANLI isimli atın Antrenörü A.EMİN AVCI, koşuda yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Antrenör A.EMİN AVCI; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) Bendi gereğince İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 15 numarada kayıtlı ÖMER COPPER isimli at start makinesine girişte huysuzluk yapmıştır. Atını iyi eğitemediğinden Antrenör RAMAZAN COŞKUN; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 6

Koşuda 16 numarada kayıtlı KIZILKAYA isimli at, koşu sırasında binicisini düşürmüştür.

Koşuda 4 numarada kayıtlı KARATEPELİ isimli atın Antrenörü İSMAİL ALPUĞUR, koşuda yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Antrenör İSMAİL ALPUĞUR; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve (B-1) bendlerine göre İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır 

KOŞU NO: 7

Koşuda 2 numarada kayıtlı FAIR MONT isimli atın Antrenörü S.Z.A.MİNASOĞLU, koşuda yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Antrenör S.Z.A.MİNASOĞLU; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) Bendi gereğince İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.