KOŞU NO: 5

2 Numarada kayıtlı HOT CHOCOLATE isimli atın antrenörü Kemal DEMİR son düzlükte 1 numarada kayıtlı BITCOIN ve 5 numarada kayıtlı SPARTACUS isimli atlara, 5 Numarada kayıtlı SPARTACUS isimli atın antrenörü Ramazan BARMAN 1 numarada kayıtlı BITCOIN ve 3 numarada kayıtlı KINOWA isimli atlara protesto çekmişlerdir. Her iki protesto Komiserler Kurulumuzca incelenmiş, 5 Numarada kayıtlı SPARTACUS isimli ata derece değişikliğini gerektirecek bir engel oluşmadığından protestonun reddine, 2 numarada kayıtlı HOT CHOCOLATE isimli atın antrenörü Kemal DEMİR'in çekmiş olduğu protesto 5 Numaraya kayıtlı SPARTACUS isimli atın iç kulvardan dış kulvara doğru kulvar değişikliği yaparak 2 numarada kayıtlı HOT CHOCOLATE isimli atın koşu yolunu engellemesinden dolayı, protestonun kabulüne oy birliği ile karar verilmiş ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122. Maddesinin 7 nci fıkrası gereğince 1-3-6-5 şeklinde olan koşu sıralaması 1-3-6-2 şeklinde değiştirilmiştir.

5 Numarada kayıtlı SPARTACUS isimli ata binen Müslüm ÇELİK son düzlükte kulvar değişikliği yaparak derece değişikliğine neden olmasından dolayı, Komiserler Kuruluna savunma alınmak üzere çağrılmış ve savunma tebligatı yapılmıştır.

1 Numarada kayıtlı BITCOIN isimli ata binen Özcan YILDIRIM Komiserler Kuruluna çağrılarak savunma alınmış ve savunması uygun görülmüştür.

6 Numarada kayıtlı ÖMER IN MY HEART isimli ata binen Sadettin BOYRAZ'ın iç kulvardan dış kulvara doğru kulvar değişikliğinden dolayı Komiserler Kuruluna çağrılmış, jokey odasını terk ettiği tesbit edilmiştir. Savunması alındıktan sonra işlem tesis edilecektir.

www.Liderform.com.tr Görüşü

Yarışa iki protesto çekildi komiserler kurulu birini kabul etti ikincisini kabul etmedi. Halbuki Safkanların ilgililerin yapmiş olduğu bu koşuda iki protesto geçerli olması gerekir bekleme yarışı yapan SPARTACUS yarışın süratli tempoda gitmesinide iyi değerlendirip son viraja sonuncu giren safkan son 300 de sprinte kalktığı an itibaren Hot Chocolate ciddi bir şekilde siprint kulvarını girerek foul yapması safkanı bir anda temposunu düşürtüp şansını yol etti Spartacus sprintine devam ederken son yüzde Ömer ın My Heart dışındaki KİNOWA'ya foul yapması KİNOWA'da SPARTACUS sprint kulvarını daratması sonucu safkanın dışında BİTCOIN olması Müslüm Çelik yıkılma tehlikesine karşı Spartacus'u tutarak koşuyu yakın aralarda dördüncü bitirdi bir gerçek varki bu koşuda Foul mağruz kalan Hot Chocolate, Spartacus koşuyu 1.2.3 bitiren safkanlar kadar bugün başarılı koştular bir sonraki ilk koşularında bu safkanlara dikkat diyoruz

PROTESTO KARARI

YARIŞIN VİDEOSU

ÖDÜL TÖRENİ

Koşunun ardından düzenlenen kupa töreninde kazanan atın sahibi, TJK Asli Üyesi Gülnur Gülerce’ye kupasını Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu verdi.

TVHB II. Başkanı Muhlis Atay da safkanın antrenörü İbrahim Bekiroğulları’na plaketini takdim etti.

TVHB Genel Sekreteri Hüseyin Haluk Aşkaroğlu ise safkanın jokeyi Özcan Yıldırım’a plaket verdi.

Şeref Tribünü’ndeki törene Yüksek Komiserler Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil, TJK Yönetim Kurulu ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Ahmet Özbelge, Ankara Hipodrom Müdürü Adnan Demirci ve Türk Veteriner Hekimleri Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri de katılım gösterdiler.