ANKARA

KOŞU NO: 4

4 Numarada kayıtlı ALESSANDRA isimli atın antrenörü Sefa ARSLAN deklare ettiği seyisin doping mahallinde hazır bulunmasını sağlamaması nedeni ile 6132 sayılı Kanuna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri gereğince İHTAR ve ayrıca 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 7

6 Numarada kayıtlı RADAMOON isimli at start yerinin düzen ve disiplinini bozmak ve startın gecikmesine sebebiyet vermesinden dolayı at ilgilileri hakkında 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 121. maddesi birinci fıkrası gereğince İHTAR ve ayrıca 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

10 Numarada kayıtlı IMOGEN isimli atın antrenörü Sefa ARSLAN deklare ettiği seyisin doping mahallinde hazır bulunmasını sağlamaması nedeni ile 6132 sayılı Kanuna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri gereğince İHTAR ve ayrıca 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

İZMİR

ÇIKAN ATLAR :

KOSU NO 2 AT NO 4 At Adı INVINCIBLE MOON ÇIKIŞ NEDENİ SOL SCAPULA ÜZERİNDE ÖDEM VE BUNA BAĞLI TOPALLIK

KOSU NO 5 AT NO 10 At Adı DEĞERLİ ÇIKIŞ NEDENİ START MAKİNASI İÇERİSİNDE HUYSUZLUK YAPARAK KENDİNİ SAKATLADIĞINDAN

KOSU NO AT NO 11 ŞEPŞEKER ÇIKIŞ NEDENİ START MAKİNASI İÇERİSİNDE AŞIRI HUYSUZLUK YAPTIĞINDAN VE KENDİNİ SAKATLADIĞINDAN

KOSU NO 9 AT NO 11 At Adı GÜZ PINARI ÇIKIŞ NEDENİ EYERLEME MAHALİNDE YERE DÜŞMESİNE BAĞLI YUMUŞAK DOKU TRAVMASI

JOKEY DEĞİŞİKLİĞİ :

KOSU NO 1 AT NO At Adı TULYARBABA KOŞMAYAN JOKEY ÇETİN CANPOLAT ÇIKIŞ NEDENİ RAPORLU OLDUĞUNDAN ATIN DEĞİŞEN JOKEYİ HALİL GÜN

ANTRENÖR DEĞİŞİKLİĞİ :

KOSU NO 8 AT NO At Adı CİHANDAR ATIN ANTRENÖRÜ ŞAH İSMAİL ALPUĞUR ÇIKIŞ NEDENİ RAPORLU OLMASI ATIN DEĞİŞEN ANTRENÖRÜ HALİM KAYA

KOŞU NO: 1

2 numarada kayıtlı VANLIMAHO isimli atın aprantisi Muharrem OK son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a,b-1) bendi gereği ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

5 numarada kayıtlı DİYARBEYİ isimli atın antrenörü Mehmet YAPAROĞLU, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden Kurulumuza çağırılmış ancak davete icabet etmemiştir. Konu ile ilgili işlem savunmasını takiben yapılacaktır

KOŞU NO: 2

6 numarada kayıtlı KING OF KARACA isimli atın antrenörü Metin Yüksel AKKEYİK, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden Kurulumuza çağırılmış ancak davete icabet etmemiştir. Konu ile ilgili işlem savunmasını takiben yapılacaktır.

KOŞU NO: 4

3 numarada kayıtlı DORUKRÜZGAR isimli atın aprantisi Mertcan ÇELİK yarışın 1000 metrelerinde yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

10 numarada kayıtlı NATALIE isimli atın antrenörü Cuma YILDIRIM, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden Kurulumuza çağırılmış ancak davete icabet etmemiştir. Konu ile ilgili işlem savunmasını takiben yapılacaktır.

KOŞU NO: 5

3 numarada kayıtlı PERİ RUHSAR isimli atın antrenörü Varol KELLECİ, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

10 numarada kayıtlı DEĞERLİ isimli atın antrenörü Mahmut ZELYURT, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

11 numarada kayıtlı SWEETIE BERYL isimli atın aprantisi Enis Emre DOĞRU yarışın 800 metrelerinde yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 8

11 numarada kayıtlı ŞEPŞEKER isimli atın antrenörü Alican ÖKSÜZLER, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.