Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği tarafından bu yıl 5. kez düzenlenen geleneksel Karayel Ödülleri, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Merakla beklenen “Yılın Atı” ödülü ise 2018 yılı G1 Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Koşuları ile G2 Boğaziçi, İsmet İnönü ve Celal Bayar Koşuları galibi FINESSE ve sahibi Ergun Kalabak’ın oldu.

2018 yılındaki Grup Koşu performansları dikkate alınarak; Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Üyeleri ve yarışseverlerin oylarıyla belirlenen ödüller, 28 Nisan Pazar günü saat 13.30’da İstanbul Veliefendi Hipodromu Winner Circle alanında düzenlenen törende kazanan atların ilgililerine verildi. Törenin açılış konuşmasını, Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Recep Avşar yaptı.

"KARAYEL ÖDÜLLERİNİN açılışı" 

Kazanan Tayın “Yılın 2 Yaşlı Dişi Tayı THE LAST ROMANCE” Sahibi Nimet Arif Kurtel’e Ödülünü At yarış yazarları derneği başkanı Reşat Göstem verdi.

Kazanan Tayın “Yılın 2 Yaşlı Erkek Tayı LONG RUNNER” Sahibi Nimet Arif Kurtel’e Ödülünü, Süleyman Aktı verdi.

Kazanan Tayın “Yılın 3 Yaşlı Dişi Tayı PERİ LINA” Sahibi Veysel Kahraman’a Ödülünü TJK Genel sekreteri Sadettin Atı verdi.

Kazanan Tayın “Yılın 3 Yaşlı Erkek Tayı HEP BERABER” Sahibi Veysel Kahraman’a Ödülünü Faruk Binbaşıoğlu verdi.

Kazanan Tayın “Yılın 4 Yukarı Kısrağı MISS HELİN” Sahibi Remzi Ayyıldız’a Ödülünü Talip Öztürk verdi.

Kazanan Tayın “YILIN 4 Yukarı atı FINESSE” Sahibi Ergun Kalabak’a Ödülünü Emir Alkaş verdi.

Kazanan Tayın “YILIN MILERI GOOD CURRY” Sahibleri Mehmet Acıoğlu ve Murat Çağanlı’ya Ödülleri  Yüksel Göktürk verdi.

Kazanan Tayın “YILIN atı FINESSE” Sahibi Ergun Kalabak’a Ödülünü Murat  Kesebir verdi.

KARAYEL ÖDÜL Töreninin Tam Videosu