ŞANLIURFA

KOŞU NO: 2

1 nolu GÜL MATRA isimli atın binicisi S.KAPLAN' ın son düzlükte yarış usul ve nizamlarına aykırı hareket ettiğinden dolayı ifadesi alınmış olup, kendisine 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve Yönetmeliğinin 117. maddesinin 4-a bendi gereğince İHTAR cezası verilmiştir.

KOŞU NO: 3

3 nolu KILAVUZAĞASI isimli atın binicisi F.FELHAN' ın son düzlükte yarış usul ve nizamlarına aykırı hareket ettiğinden dolayı ifadesi alınmış olup, kendisine 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddeleri gereğince (4-a),(4-b1) bentleri uyarınca İHTAR ve 458 TL para cezası ile cazalandırılmıştır.

KOŞU NO: 5

5 nolu ARBEDAŞLI isimli atın binicisi F.YARDIMCI' nın start çıkışından dolayı sözlü olarak uyarıldı

11 nolu LUSINGA isimli atın binicisi N.ALTIN' ın start çıkışı yarış usul ve nizamlarına aykırı hareket ettiğinden dolayı ifadesi alınmış olup, kendisine 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve Yönetmeliğinin 117. maddesinin 4-a bendi gereğince İHTAR cezası verilmiştir

KOŞU NO: 6

9 numarada kayıtlı UÇAN UÇAN isimli atın antrenörü İ.SAYIS, atın seyisi uygunsuz eşofman giydiğinden dolayı ifadesi alınmıış olup, kendisine 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinnin (4-a), (4-b1) bentleri gereğince İHTAR ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 7

1 nolu ALTIN KRAL isimli atın binicisi Halil POLAT' ın son düzlükte fazla sayıda kamçı kullanmadan dolayı savunması istenmiştir.

BURSA

KOŞU NO: 1

Koşuda 1 numarada kayıtlı UNZEN isimli atın Antrenörü İSMET AKKILIÇ, koşuda yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Antrenör İSMET AKKILIÇ; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) Bendi gereğince İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 3

Koşuda 8 numarada kayıtlı FOR THE KING isimli atın Binicisi MURAT GÜNDÜZELİ, koşunun 1000 virajında yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici MURAT GÜNDÜZELİ; 6132 Sayılı Kanunun 4. maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) Bendi gereğince İhtar cezası ile cezalandırılmıştır

KOŞU NO: 4

Koşuda 2 numarada kayıtlı CORAL ROSE isimli atın Antrenörü NİHAT YILDIRIM, koşuda yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Antrenör NİHAT YILDIRIM; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) Bendi gereğince İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 5

Koşuda 4 numarada kayıtlı KARYA isimli atın binicisi tescilli formayı giymemiştir. Atın Antrenörü SALİH COŞKUN; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 123. maddesinin 2. fıkrasına göre İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 4 numarada kayıtlı KARYA isimli at koşuya 10-15 boy geç başlamıştır. Atını iyi eğitemediğinden Antrenör SALİH COŞKUN; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) Bendi gereğince İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 8

Koşuda 7 numarada kayıtlı SELINKA isimli at start makinesine girişte huysuzluk yapmıştır. Atını iyi eğitemediğinden Antrenör HAKAN CANSU; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır