2 Mayıs Perşembe  günü İzmir Şirinyer Hibodromun'da 13 safkan Arap tayı ilk kez start aldı son 600 geçilirken İnci Küpeli isimli tayın jokeyi F.Avcı iki atın arasında foule mağruz kalması sonucu tost olup İnci Küpeli'nin üstünden düştü jokeyın aynı gün 8. Koşuda İlk kez start alacak safkan arap tayları koşusunda  Sarıdüze binerek yarışı 4.bitirdi. 2. Koşuda Nedim Kılıçaslan 8 adet kırbaç kullanmaktan 7 gün ve Jokey Hüseyin Şimşek son vıraj dönülürken F. Avcı'nın yıkılmasına sebep olmasından dolayı 7 gün atbinmeme cezası aldılar.

KOŞU NO: 2

1 numarada kayıtlı ANAYURT isimli atın jokeyi Mahsun DEMİRBAŞ koşunun son virajında yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır. 

3 numarada kayıtlı KARAÇAYLI isimli atın jokeyi Mehmet GÖNÜLTAŞ koşunun son virajında yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır. 

4 numarada kayıtlı KIZIL EFE isimli atın aprantisi Nedim KILIÇASLAN son düzlükte 8 adet kamçı kullandığından savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 123/6 maddesi gereği 7 (yedi) gün süreyle sanat icrasından men cezası ile cezalandırılmıştır.

5 numarada kayıtlı ONDÖRTŞUBAT isimli atın jokeyi Taylan BAĞCI koşunun son virajında yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

7 numarada kayıtlı EVEREST DAĞI isimli atın jokeyi Hüseyin ŞİMŞEK koşunun son virajında yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (c) bendi gereği 7 (yedi) gün süreyle sanat icrasından men cezası ile cezalandırılmıştır.