3 Mayıs Cuma günü istanbul Veliefendi Hibodromu ATİLA  MİDİLLİLİ koşusu düşük tempolarla başlayıp ilk 800-0.50.93 geçilmesinden dolayı ULUDAZ 1.31.72 ile kazanma başarısı gösterirken yarışın ağır tempoda gitmesinden etkilenen  BY BILLIONAIRE ve PENDRAGON yarışı 3-4 bitirillerken koşacağı ilk yarışlarında bu koşusundaki derecelerini ölçü almayın çok daha farklı koşacaktır

YARIŞIN VİDEOSU

YARIŞIN AĞIR VE PADOK CEKİMİ

KUPA TÖRENİ

Koşu sonrası Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törende kazanan atın sahibi adına antrenörü Selahattin Mutlu’ya plaketini Birsen Midillili verdi.

Ödül törenine TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ve davetliler de katıldı.

 

ATİLLA MİDİLLİLİ

1933 yılında İstanbul'da doğan Atilla Midillili, eğitimini Işık Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamladıktan sonra askerliğini subay olarak Kore'de yaptı. İş hayatına Unilever Türkiye'de başlayan ve bu kurumda 25 yıl üst düzey görevlerde bulunan Midillili, aynı kurumdan emekli oldu. İki dönem YASED Başkanlığı yapan Midillili, Büyük Kulüp’te beş dönem 2. Başkanlık görevinde bulunmuş olup, ayrıca diğer sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurullarında faal olarak görev yapmıştır.

En büyük hobisi, babası Nuri Midillili ve kardeşi Akgün Midillili gibi at sahipliği ve yetiştiriciliği yapmak olan Atilla Midillili, 1997 yılında TJK Yönetim Kurulu’nda görev yapmakta iken vefat etti. Anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.