ANKARA

KOŞU NO: 3

4 Numarada kayıtlı ARBITRATOR isimli atın antrenörü Metin ÖZDİL yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri gereğince İHTAR ve ayrıca 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 8

5 Numarada kayıtlı BAŞPEHLİVAN isimli atın antrenörü Fehmi DEMİR koşuya protesto çekmiştir. Komiserler Kurulumuzca yapılan inceleme sonucunda koşuyu protesto eden 5 Numarada kayıtlı BAŞPEHLİVAN isimli ata derece değişikliğini gerektirecek bir engel oluşmadığından protestonun reddine oy birliği ile karar verilmiştir.

6 Numarada kayıtlı BOZTEPEBEYİ isimli ata binen Velat DEMİR son düzlükte kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri gereğince İHTAR ve ayrıca 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

YARIŞIN VİDEOSU

PROTESTO VİDEOSU

KOŞU NO: 9

7 Numarada kayıtlı DEHŞETSAÇAN isimli ata binen Halil İbrahim AKKAYA start çıkışı kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a bendi gereğince İHTAR verilmiştir.

8 Numarada kayıtlı KIZILKAYA isimli ata binen Çetin TAŞ start çıkışı kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a bendi gereğince İHTAR verilmiştir.

İZMİR

KOŞU NO: 2

7 numarada kayıtlı UĞURSEL isimli atın antrenörü, 1 numarada kayıtlı ARBEDAŞ isimli atın jokeyinin kendi atını engellediği gerekçesiyle protesto çekmiştir.

Kurulumuzca yapılan inceleme sonucunda protesto kabul edilerek derece değişikliğine gidilmiştir. At Yarışları Yönetmeliğinin 122. maddesi 7. fıkrası gereğince, (gayri resmi sıralama 2,5,3,1,7 iken) aşağıdaki şekilde derece değişikliği yapılmasına karar verilmiş ve sıralama;

1 inci 2 haşa no’lu VANLIMAHO

2 inci 5 haşa no’ KIŞLALI,

3 inci 3 haşa no’lu ZAFERİMOL,

4 üncü 7 haşa no’lu UĞURSEL,

5 inci 1 haşa no’lu ARBEDAŞ şeklinde kesinleşmiştir. 

1 numarada kayıtlı ARBEDAŞ isimli atın aprantisi Enis Emre DOĞRU son düzlükte hatalı kulvar değiştirerek protestoya neden olduğundan (derece değişikliği) savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiştir. Enis Emre DOĞRU savunmasını yasal süresi içerisinde vereceğini bildirdiğinden gerekli işlem savunmasını takiben yapılacaktır.

5 numarada kayıtlı KIŞLALI isimli atın aprantisi Halil GÜN start çıkışında yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır

9 numarada kayıtlı YAVUZEFE isimli atın antrenörü Ramazan ALTUNBAŞ yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

PROTESTO VİDEOSU

YARIŞIN VİDEOSU

KOŞU NO: 3

1 numarada kayıtlı AĞAFELHAN isimli atın antrenörü Ali Can ATAR yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

3 numarada kayıtlı HOVARDA isimli atın antrenörü Ramazan ALTUNBAŞ yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

4 numarada kayıtlı İRFANAĞA isimli atın antrenörü Serkan Orhan APAYDIN yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a ) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

9 numarada kayıtlı EVEREST DAĞI isimli atın jokeyi Çetin OK start çıkışında yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (c) bendi gereği 7 (yedi) gün süreyle sanat icrasından men cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 4

10 numarada kayıtlı OZANEFE isimli atın jokeyi Onur YILDIZ son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 5

10 numarada kayıtlı GALYALILAR isimli atın antrenörü, 7 numarada kayıtlı DYMAXION isimli atın jokeyinin kendi atını engellediği gerekçesiyle protesto çekmiştir. Kurulumuzca yapılan inceleme sonucunda, protestonun reddine karar verilmiştir.

7 numarada kayıtlı DYMAXION isimli atın jokeyi Mustafa ÇİÇEK son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a,b-1) bendi gereği ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır 

YARIŞIN VİDEOSU

PROTESTO VİDEOSU

KOŞU NO: 6

4 numarada kayıtlı SKY HERO isimli atın jokeyi Cem ŞEN koşunun ilk virajında yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 7

1 numarada kayıtlı MEHMETHAN isimli atın jokeyi Sinan ÖZEN son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.