Başarılı jokeylerimizden Ahmet Çelik, 10 Mayıs Cuma günü Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti ve apranti adaylarıyla bir çalışma gerçekleştirdi.

null

Kursiyerlerle idman sahasında at binen başarılı jokey, ardından Ekrem Apranti Eğitim Merkezi’nde yapmış oldukları çalışmanın video analizini öğrenciler ile beraber yaptı. Apranti adaylarının ilerleyen süreçte kayda değer dereceler almaları adına biniş stillerine dikkat etmeleri gerektiğini söyleyen Çelik, hata gördüğü noktalarda kursiyerlere tavsiyelerde bulundu.

Türk yarışçılığının Derbisi Gazi Koşusu’nu 4 yıl üst üste kazanma başarısını göstererek Dünyada bu alanda bir ilki başaran Ahmet Çelik; “Kursiyer arkadaşlar burada çok kapsamlı bir eğitimden geçiyor. Hepsinin çok şanslı olduğunu düşünüyorum, zaten hepsi fazlasıyla yetenekli, bir de bunun üzerine çok değerli eğitmenlerle çalışıyorlar. İleride önemli başarılara imza atmamaları için hiçbir neden göremiyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyarete; Apranti Eğitim Merkezi Müdürü Zeynep Haldan Postalcı, Müdür Yardımcısı Bercis Merdanoğlu, Danışman Süleyman Akdı ve eğitmenler de eşlik etti.