14 Mayıs salı günü Ankara 75 yıl Hipodromu'nda 6.koşu son 300'den sonra HÜRADAM jokeyi F.Yüksel, CÖMERT ÇOCUK jokeyi E.SİNCAN, ÇELİKKALKAN'a ciddi fouller yapması,yıkılma tehlikesi atlatan ÇELİKKALKAN A.Sözer kazana bileceği yarıştan üçüncü ayrılması sıra değiştirmesi ve jokeylere ciddi cezalar verilmemesi Ankara yarış komiserleri bu koşuda sınıfta kalmıştır.

Komiserler Kurulu Kararları

1 Numarada kayıtlı ÇELİKKALKAN isimli atın antrenörü Ramazan TAŞDELEN koşuya protesto çekmiştir. Komiserler Kurulumuzca yapılan inceleme sonucunda koşuyu protesto eden 1 Numarada kayıtlı ÇELİKKALKAN isimli ata derece değişikliğini gerektirecek bir engel oluşmadığından protestonun reddine oy birliği ile karar verilmiştir.

6 Numarada kayıtlı HÜRADAM isimli atın antrenörü Kazım YILDIZ koşuya protesto çekmiştir. Komiserler Kurulumuzca yapılan inceleme sonucunda koşuyu protesto eden 6 Numarada kayıtlı HÜRADAM isimli ata derece değişikliğini gerektirecek bir engel oluşmadığından protestonun reddine oy birliği ile karar verilmiştir.

2 Numarada kayıtlı NASUHOĞLU isimli ata binen Mazlum Pir DEMİR son düzlükte kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri ve ikinci fıkrası gereğince İHTAR ve ayrıca 919 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

5 Numarada kayıtlı CÖMERT ÇOCUK isimli ata binen Emrah SİNCAN son düzlükte kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri gereğince İHTAR ve ayrıca 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 6

YARIŞIN VİDEOSU