TJK emektar aygırlarından 26 yaşındaki Always A Classic, ilerleyen yaşına bağlı olarak yaşadığı kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.

9 Haziran 1993 tarihinde doğan Always A Classic, 3 yaşlılığının sonunda Kanada-Woodbine’da kariyerine kazanarak başladı. 2 yıl süren yarış hayatı boyunca katıldığı 8 yarışın 6’sını kazanan, 1 ikincilik 1 de üçüncülük elde eden safkan, 1997 yılı G1 Turf Classic Stakes ve G3 Explosive Bid Handicap’tan da galibiyetle ayrıldı.

5 yaşında aygırlık kariyerine başlayan Always A Classic, Kulübümüz tarafından ithal edilerek 1999 yılında aygır kadrosuna katıldı. 1 yıl süre ile aşım yapmış olduğu ABD’de doğan tayları arasında Grup Koşu plasesi bulunan Deputy Dash, 10 koşu galibi Stonington ve 5 koşu galibi Always In Action gibi isimler yer almaktadır.

Ülkemizdeki Grup 1 koşu galipleri olan; Mahalle Çocuğu, Cerastes, Big Sea ve Take It Easy ile birlikte, Always President, Moon Khan, Negresco, Obiwan, Led Zeppelin, Empire City, Radikal Prens, Sigar ve Kupa Ası gibi isimler aygırın en başarılı temsilcileri arasında bulunmaktadır. Bugüne kadar ülkemizde 386 yavrusu pistlerde boy gösteren Always A Classic’in 213 temsilcisi koşu kazanırken, 700’e yakın galibiyet ve yaklaşık 35 Milyon TL’lik toplam kazanca ulaşmışlardır.

Kısrak babası olarak da ülkemiz yarışçılığına çok başarılı temsilciler kazandıran aygırın Hanımkız, Angel Eyes, Thinker Bell, Selcanım, Sigar ve Fuss Cat gibi kızları, yarışçılığımıza Tatvan İncisi, Distant Shining, King Serkan, Sinclar ve Kainat isimli Grup Koşu galibi olan yavrular vermişlerdir. Aygırın kısrak babası olduğu koşan 317 safkan, toplamda 641 birincilik ve yaklaşık 43 Milyon TL’lik toplam kazanç elde etmiştir.