Apranti Eğitim Merkezi’nde öğrenim görmekte olan birinci ve ikinci sınıf kursiyerler, tarihi yerinde öğrenmek ve kültürel açıdan gelişmek amacıyla tarihimizin büyük öneme sahip yerlerinden Çanakkale Gelibolu Yarımadası’na bir seyahat gerçekleştirdiler.

20 Mayıs Pazartesi günü düzenlenen gezi kapsamında Kilitbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, Hamidiye Tabyası, Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Soğanlıdere Hastane Şehitliği, Alçıtepe Balmumu Müzesi, Büyük Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş ve Ertuğrul Tabyası, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt ve Kırmızı Sırt, 1915 Hilal-i Ahmer Hastanesi Sergisi, 57. Piyade Alayı Şehitliği ve Conkbayırı Atatürk Zafer Anıtı ziyaret edildi.

Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’nde savaşın önemli anlarının simülasyon teknikleriyle yeniden canlandırıldığı gösterime katılan kursiyerler duygusal anlar yaşadılar.

Apranti adaylarına bu seyahatte Müdür Yardımcısı Bercis Merdanoğlu, Binicilik Öğretmenleri Davut Akdı ve Ömercik Ay, Belletmen Öğretmenlerden Ercan Pulat, İsmail Boylu, Emrah Tavşan ve Orçun Morkoç da eşlik etti.