İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veterinerlik Meslek Yüksekokulu’nun 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 23 Mayıs Perşembe günü Avcılar Kampüsü’nde gerçekleşti.

Atçılık camiasına konularında uzman elemanlar yetiştirmek adına her yıl onlarca mezun veren İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veterinerlik Meslek Yüksekokulu’nun bu yılki mezuniyet töreni Avcılar Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Kulübümüz Genel Müdür Yardımcısı Murat Kuluöztürk ve Hara ve Aşım İstasyonları Koordinasyon Müdürü Adem Kutay Yusufoğlu ile birlikte eğitmenlerin ve ailelerin katıldığı tören 23 Mayıs perşembe günü düzenlendi.

İÜ Veterinerlik Meslek Yüksek Okulu Müdür Yard. Doç. Dr. Enver Barış Bingöl

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, öğrencilerin keyifli anlarının fotoğraflandığı barkovizyon gösterisi ile devam etti. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veterinerlik Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Enver Barış Bingöl’ün ilk konuşmayı yaptığı törende sırasıyla Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve Kulübümüz Genel Müdür Yardımcısı Murat Kuluöztürk kürsüde söz alan diğer isimler oldular.

Kulübümüz Genel Müdür Yardımcısı Murat Kuluöztürk

Kulübümüz adına öğrencilere hitap eden Kuluöztürk, Veterinerlik Meslek Yüksekokulu’nun atçılık camiası için olan önemine vurgu yaptı. İşini severek yapacak ve başarılı olmak hedefiyle yola çıkacak tüm öğrencilere Türkiye Jokey Kulübü’nün kapılarının açık olduğunu belirten Murat Kuluöztürk, konuşmasının sonunda Başkanımız Serdal Adalı’nın tebrik mesajını iletti.

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli

Kürsüde söz alan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ise, öğrenmenin ve gelişmenin hiçbir zaman son bulmayacağını söyledi. Başarılı olmak için öncelikle çok çalışmak ve eleştiriye açık olmak gerektiğinin altını çizen Hançerli, mezun olan öğrencileri tebrik ederek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından tören, öğrencilere mahsus hediye merasimi, toplu fotoğraf çekimi ve keplerin havaya atılmasıyla devam etti.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veterinerlik MYO'nun 2018-2019 mezuniyet töreni, kampüs içerisinde verilen iftar yemeği ile sona erdi.