null

TÜRKİYE’DE JOKEY YETİŞTİREN TEK EĞİTİM KURUMU OLAN EKREM KURT APRANTİ EĞİTİM MERKEZİ JOKEY OLMAK İSTEYEN GENÇLERİ BEKLİYOR. 

Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezinde eğitim iki yıl süreli ve yatılı verilmekte olup, bu süre içinde kursiyerlerimizin tüm eğitim masrafları Türkiye Jokey Kulübü tarafından karşılanmaktadır.

Başvuru için gerekli olan şartları taşıyan adaylar, ebeveynleri/vasileri ile birlikte başvuru merkezlerinde “Kursiyer Ön Kayıt Formu”nu doldurarak, gerekli evraklar ile birlikte başvuru merkezlerine teslim edeceklerdir. Ön eleme sonucu uygun bulunan adaylar Ağustos ayı içinde yazılı sınav (İlköğretim konularını kapsayan), sözlü sınav (mülakat ve beden eğitimi sınavı) yapılmak üzere velisi/vasisi ile birlikte Apranti Eğitim Merkezi’ne davet edilecektir.

Başvurular; aşağıda isimleri belirtilen başvuru merkezlerine 01 Haziran - 31 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak olup, İstanbul Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’ne hafta içi, diğer başvuru merkezlerine ise haftanın her günü, 09.00 - 17.00 saatleri arasında yapılacaktır.

BAŞVURU MERKEZLERİ

 Adana Yeşiloba Hipodromu

 Ankara 75.Yıl Hipodromu

 Bursa Osmangazi Hipodromu

 Diyarbakır Hipodromu

 Elazığ Hipodromu

 İstanbul Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi

 İzmir Şirinyer Hipodromu

 Kocaeli Kartepe Hipodromu

 Şanlıurfa Hipodromu

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

 İlköğretimin 2.kademesini (ikinci 4 yıllık kısmını) tamamlamış olmak ve/veya 3.kademede (üçüncü 4 yıllık kısımda) öğrenci olmak [2.kademeyi, ortaokulu bitirmiş olan adayların kursiyerliklerinin kesinleşmesi halinde, 3.kademeye (açık lise’ye) kayıt yaptırmaları zorunludur.]

 17 yaşından gün almamış olmak

 30 - 45 kg. arasında bulunmak

 Boy uzunluğu 130 - 165 cm. arasında olmak

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 Ön Kayıt Formu (Başvuru Merkezlerinden temin edilecektir)

 Bir adet vesikalık resim (4,5 cm x 6 cm boyutlarında)

 Bir adet fotoğraflı nüfus cüzdanı fotokopisi

 İlköğretimin 2.kademesini (ikinci 4 yıllık kısmını) tamamlamış olduğuna dair noter onaylı belge ve/veya ortaöğretimde (lise’de) öğrenci olduğuna dair öğrenci belgesinin aslı

İlgililere ilanen duyurulur.