Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda 12 Mayıs Pazar günü LEMANHANIM Adana’da koştuğu gün sahte galopçu, Ankara’da 1000 metre galop yapmış gibi İstanbul’da çalıştığı Yarış gazetesine, spor gazetesine, Hipodromx ve bu siteden galop alan diğer internet sitelerine LEMANHANIM’ın hayali galobunu 12.05.2019 tarihi 1000/1,13,2 30,4 R Akyavuz ile göndermiştir.

Yarış gazetesinin sahibi Mert Yayıncılık LTD Şirketi, yayıncı firma Feme Yayıncılık Sahibi ve Sorumlusu Mehmet Çelik, bu galobu atın koştuğu gün yayınlama şansı olmadığı için 26 Mayıs Adana’da safkan ikinci koşusunda koşmuş olmasından dolayı bu galop sahte galop olarak o tarihte yayınlandı. Bizim Ankara ekibinden bu galobun bize gelmemesi ile galobun bizde çıktığını Hakan Öztürk çalıştığımız bir  firmaya ihbar etmesiyle ortaya çıkmıştır. Hakan Öztürk, Behçet Ekinci grubu ile çalışırken sahte galopçularla iş bağlantısı olmasından dolayı bu gelişmelerden ayrıntısı ile haberi var ve hemen yasal işlemleri başlattık. Elimizde noter kayıtlı belgelerin hepsi mevcuttur.

Ankara’daki ekibimizden böyle bir galobun  gelmediği, galopların çok sıkı kontrol edilmesine rağmen bu galobun sisteme nasıl girdiği ile ilgili araştırma toplantısı yaptık. Bu galobun yapıldığı tarihlerde çok sayıda safkanın Pazar günü galop yaptığını, ilave galopların  geç vakitlerde geldiğini, safkanın aynı gün Adana’da koşacak olmasından dolayı bu hayali - sahte galobun o gün girilmiş olabileceği düşünülmekte olup yine Ekinciler mahkemelerde Adana’da koşan safkana Ankara aynı gün galop yazmış, biz bu sahte galobu Yarış gazetesine gönderdik, onlar da yayınladı. Kemal Akyer de bekledi, onların yayınları geldiği zaman alıp galobu kullandı, galobumu alıyor emek hırsızı diye feryat edeceklerdi. Mahkeme kayıtlarında bu şekilde birbirine benzer onlarca iddia var. Bu asılsız iddiaları daha önce defalarca söylediler. Ancak bu defa hata yaptılar. Atatürk Havaalanı kapandıktan sonra herkes yayınlarını Sabiha Gökçen daha sonra İstanbul  Havaalanından dağıtıma göndermeye başladı. Matbaa ile havaalanı arasında 120 km olması nedeniyle herkes zor koşullar altında yayınlarını uçağa yetiştirme telaşı içerisindedir. Dolayısıyla kimse kimseyi beklemiyor. 12 Mayıs tarihi bunların içerisinde olan tarihtir. Sahte galobu kanıt olsun diye Yarış gazetesinde basan Behçet Ekinci Adana'daki ekibi Hakan Öztürk söylemişler ama işin önemini söylemeyi unutmuşlar. Başka iş güçleri yok ki ölü safkanları, sahte galopları notere tasdik ettirip TJK basın merkezinden bize çeksinler.

Kemal Akyer