Sentetik Pistte Geçilmeyen KAPRİZ'e Güveniyorum

1.Ayak: Dişi Arap safkanlarının Handikap-16 yarışında; Bursa çim pistindeki son iki koşusunu kazanan (10) BELİNAY HATUN uygun kilo avantajını iyi değerlendirirse yine beyaz bayrak ayna yapabilir. Pist ayırt etmeden son yarışlarındaki başarılı performansıyla formda gördüğüm (6) EDAYAP ile her yarışı bir öncekinden başarılı (2) GURBET ATEŞİ rakipleri olacaktır.

2.Ayak: Maiden koşuda; Bursa'da ikinci tamamladığı yarışı sonrası iyi hazırlanan (3) BAY MARATON bir adım önde görünüyor. Sentetik pistteki son üçüncülüğü dikkat çekici (8) TRAKTÖR ile üst sıralardan düşmeyen (1) KERPİÇLİ rakip gördüğüm isimlerdir. Bursa'daki son üçüncülüğünde istikrarını sürdüren (2) PINAR AĞASI, son üçüncülüğü etkili (10) BATI RÜZGARI, üst üste ikincilikler elde eden (11) CANBEYLİ, artan yarış tecrübesiyle (6) KRAL METE ve bu aralar çıkışa geçen (12) ELİZA sırasıyla sürprizlerim.

3.Ayak: Çim pistteki son yarışını çıktığı gibi kazanarak Maiden'dan çıkan (8) SUZİ AMCA bu grupta da önde gelen isimdir. (3) ŞEHRİTUNCAM İzmir çim pistinde kazandığı koşusu sonrası formunu korurken, (1) ÇALHAN çim pistteki son yarışını kazandıktan sonra formunu sürdürmesiyle etkili olacaktır. Sentetik piste olan yatkınlığı ile (4) CANŞADİ ile farklı koşmasını beklediğim bu yarışında (7) SAADGIRL'e de bir çarpı atılmalı.

4.Ayak: Bugüne kadar sentetik pistte start aldığı yedi yarışını da kazanarak üstün bir performans sergileyen (2) KAPRİZ bence birinciliklerine yenisini ekleyecektir.

5.Ayak: Sentetik pistteki son Şartlı-4 yarışını ikinci tamamlarken beğendiğim (4) MARIE CURIE rakiplerine göre bir adım önde gördüğüm isimdir. 1400 sentetik kumdaki son Kv-7 koşusunu üçüncü tamamlayan (2) PERHANE SULTANS süratli bir kısrak olmasıyla en yakın rakip görünürken, Bursa kumunda kazanıp en son Kocaeli kum pistinde ikinci olan (1) MARGIN CALL ile Maiden kazandıktan sonra bu kez üst grupta start alacak olsa da uygun kilolu (8) NICOLICA sırasıyla şans tanıdığım diğer kısraklardır.

6.Ayak: Bölünen Maiden koşunun diğer ayağında; üst üste ikincilkleriyle dikkatimi çeken (1) MY CENGO'dan birincilik bekliyorum. Acemi aprantisi ile son yarışını dördüncü bitiren (10) ASUMAN HANIM bu kez jokeyi Vedat Abiş ile çok daha iyi sonuç alacak güçte olup, grubun formda taylarından (6)İBOCANIM ile son beşinciliğinde geç kalan (12) DOYRANLI'yı da dikkate alınız.

ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 10.6.2

2.Ayak: 3.8.1.2.10.11.6.12

3.Ayak: 8.3.1.4.7

4.Ayak: 2

5.Ayak: 4.2.1.8

6.Ayak: 1.10.6.12

APPROVE MAN İlk Yarışında Ümit Verdi "ŞANLIURFA"

1.Ayak: Hayatının ilk koşusunu ikinci tamamlarken sonlardaki etkili ataklarıyla dikkatimi çekerek ilerisi için ümit veren (2) APPROE MAN bu defa kazanmasını beklediğim isimdir.

2.Ayak: Elazığ'da kazanıp son yarışında Diyarbakır'da tabela dışı kalan (1) OVAAKÇALI bu kez önde gelen isimdir. (8) HIRÇIN FARUK tabelada yer bulduğu koşuları sonrası formunu korurken, (12) SEZGİNER yakaladığı formuyla değerlendirilmelidir. (9) MUŞFIRTIRNASI son yarışlarında çıkış yakaladığını gösterirken, (13) YAROVA'yı dikkate alınız. (5) BEYAZ GÖLGE son ikinciliğinde dikkatimi çekerken, (6) AKTAŞINKIZI'da adından söz ettirebilir.

3.Ayak: Son koşusunu 1200 metrede makineden tereddütlü çıkmasına rağmen kazanan (5) DEMENTED yine favorimdir. (11) BABA AYBARS son koşularında tabelada yer bularak formunu bulduğunu belli ederken, (2) REAL GRACE değerlendirilmesini tavsiye edeceğim isimdir. (3) WARRIOR JUSTEN zaman zaman adından söz ettirirken, (6) KANEKONUN OĞLU boş kalması durumunda bitirecek güçtedir. Makinede fazla kalmazsa (7) TAŞKESEN ile bu aralar toparlanmakta olan (10) EFELERİN EFESİ'nden sürpriz gelebilir.

4.Ayak: Dişi Arap safkanlarının Şartlı-5 mücadelesinde; jokeyi Ferit Yardımcı ile iyi sonuç almasını beklediğim (7) TERMELİ KIZI ile 1200 kumdaki son yarışını kazanarak uzun mesafede de iyi koşmasını beklediğim (2) BİTİRİM SEDA birlikte değerlendirilmeliler.

5.Ayak: Yarış yaşamına dördüncü olarak başlayan (2) BERAZZİ bu kez ilk şans tanıdığım isimdir. Grubun tecrübeli isimlerinden (4)FEDAİKHAN bu kez kazanarak Maiden'dan çıkacak güçte olup, (8) PEKALA tabeladan düşmemesiyle yazılmalıdır. Diyarbakır'daki son ikinciliğine göre (6) HANDSOME LAKE devreye girebilecek güçteki diğer taydır.

6.Ayak: Kocaeli ve İzmir'deki son üçüncülükleri ilgi çekici olan (6) BAY METİN'e uygun grupta güveniyorum. (11) BLUE SEA WIND bu tip mesafeleri sevmesiyle rakip görünürken, (12) KAVRANHAN zaman zaman etkili sonuçlar alabilen bir isim olmasıyla ıskalanmamalı.

ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 2

2.Ayak: 1.8.12.9.13.5.6

3.Ayak: 5.11.2.3.6.7.10

4.Ayak: 7.2

5.Ayak: 2.4.8.6

6.Ayak: 6.11.12