MARIE CURIE'den birincilik bekliyorum "İSTANBUL"

1.Ayak: Bu sezon 1200 sentetikte Şartlı-5'de ikincilik yapıp 1400 çimde kazanan, son koşusunda da 1400 sentetikte son 50'ye kadar forse ettiği yarışı aynada kaybeden (3) DİLAN KIZ, güzel formu ve uyumlu binicisi E.Bozdağ ile favorimdir. Bu pistteki başarılı son ikinciliği ile eski havasını yakalamış görülen (5) ÇAĞLAYANŞELALE favorimin öncelikli rakibi. Yakaladığı güzel formu ile bugün start alacağı binicisi E.Çizik'le mücadele verdiği son koşularında başarılı yarışlar çıkaran (6) EDAYAP ihmale gelmez. Rakiplerine göre önemli bir kilo avantajı bulunan ve Bursa'dan fit durumda gelen (10) BELİNAY HATUN şanslı bir başka isim olup istikrarlı koşan hazırlığı da iyi (2) GURBET ATEŞİ kuponlarda bulunulmalı.

2.Ayak: Pist ayırt etmeksizin son dört yarışında hem çimde hem de sentetik pistte kazanamasa da koşularını beğendiğim (1) KERPİÇLİ aprantisi ile iyi uyum sağlaması halinde bugün şansızlığını kırıp Maiden'dan çıkabilir, favorimdir. Bursa'daki ikinciliklerini beğendiğim bu yarışına ciddi işler yaparak hazırlanan artan formuyla (3) BAY MARATON favorimin en yakın rakibi olup yarış koştukça gelişen bir form durumuna sahip bulunan (8) TRAKTÖR'de ihmal edilmemeli.

3.Ayak: Yaklaşık beş ay aranın ardından koşup kazandığı yarıştaki güzel formnu düzenli idmanlar yaparak koruyan ve eküri koşma avantajı bulunan (9) TUNÇYILMAZ'ı ben başta tutuyorum. Sert grupta tabela içerisinde kendisine yer bulduğu yarışı dikkat çekici olan (4) CANŞADİ ve son koşusunu 1400'de çim pistte ön tarafta istediği tempoyu bularak 1.35.97 ile kazanmayı başaran (8) SUZİ AMCA favoriin en yakın rakipleri olup kilosu biraz ağır görünse de bu koşusu için yaptığı hazırlığındaki form durumu beğenilen (1) ÇALHAN diğer şans verdiğim isimdir.

4.Ayak: Geçtiğimiz hafta arası Antalya Hipodromu'nda sentetik pistte koşup kazandığı yarış sonrası İstanbul'a mükemmel durumda getirilen (2) KIYICI uyumlu binicisi M.Çiçek ile favorimdir. Bugüne kadar sentetik pistte koştuğu tüm yarışlarını kazanma başarısını gösteren Ankara'dan hazırlanıp gelen (2) KAPRİZ favorimin en sert rakibidir. Başarılı koşularının ardından idmanlarında kusursuz durumda görünen (10) TOPAZ GIRL önde boş bırakılması halinde lehine mesafede bir çırpıda bitirebilir.

5.Ayak: Sentetik pistteki yarışlarını ve form durumunu beğendiğim (4) MARIE CURIE'nin kazanmasını bekliyor, jokeyi N.Avci ile günün bankosu olarak öneriyorum.

6.Ayak: Son dört yarışında hem çimde hem de sentetik pistte bir türlü kazanamasa da başarılı koşular çıkaran (8) MEHMET BEY bugün kazanabilir, favorimdir. Son iki koşusunda Kocaeli'de ve burada başarılı ikincilikler yapıp hafta içi hazırlığında göz dolduran (1) MY CENGO ve yarış koştukça artan formu bulunan (4) BÜYÜK GÜNTAY favorimin sert rakipleridirler. Tabela içerisinde kendisine yer bulduğu yarışları dikkat çekici olan (5) CEVDETBEY şanslı bir başka isim olup idman pisti görüntüsünü beğendiğim (6) İBOCANIM kuponlarda bulunulmalıdır.

ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 3-5-6-10-2

2.Ayak: 1-3-8

3.Ayak: 9-4-8-1

4.Ayak: 1-2-10

5.Ayak: 4

6.Ayak: 8-1-4-5-6

Artan formu ile BAY METİN'e güveniyorum "ŞANLIURFA"

ALTILI GANYAN TAHMİNİM

1.Ayak: 2-5-1-6

2.Ayak: 12-4-5-13-2-1-7

3.Ayak: 11-9-5-10-6-4-8

4.Ayak: 3-2-1-5-6-4

5.Ayak: 8-2

6.Ayak: 6