Ankara 21.YARIŞ GÜNÜ RAPORU

ÇIKAN ATLAR :

KOSU NO 8, AT NO 2, At Adı AŞKABAT, ÇIKIŞ NEDENİ START HAKEMİ EMRİNE GİRMEMESİ NEDENİ İLE

ANTRENÖR DEĞİŞİKLİĞİ 

KOSU NO 8, AT NO 12, At Adı  SUCAN, ATIN ANTRENÖRÜ HALİL KABUKCI , ÇIKIŞ NEDENİ  RAPORLU OLMASI,ATIN DEĞİŞEN ANTRENÖRÜ AT SAHİBİ.

KOŞU NO: 4

10 Numarada kayıtlı ULTRA isimli ata binen Onur YILDIZ son düzlükte kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri ve ikinci fıkrası gereğince İHTAR ve ayrıca 919 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 5

11 Numarada kayıtlı EZHANIM isimli ata binen Velat DEMİR start çıkışı dış kulvardan iç kulvara doğru kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri ve ikinci fıkrası gereğince İHTAR ve ayrıca 919 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

4 Numarada kayıtlı CANFERHAT isimli ata binen İsa KATAR start çıkışı iç kulvardan dış kulvara doğru kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri gereğince İHTAR ve ayrıca 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 6

5 Numarada kayıtlı BERTHOLD isimli ata binen Ali KAÇMAZ start çıkışı kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a bendi gereğince İHTAR verilmiştir.

KOŞU NO: 8

2 numarada kayıtlı AŞKABAT isimli at start hakemi emrine girmemesi nedeni ile, 6132 sayılı At Yarışları Hakkında Kanunun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 9 / j maddesi uyarınca yeterince eğitilinceye kadar (En az 15 gün süre ile) koşulardan yasaklanmasına karar verilmiştir.

2 Numarada kayıtlı AŞKABAT isimli atın antrenörü Nihat KAYA atını yeterince eğitmemesinden dolayı, 6132 sayılı Kanuna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bendleri gereğince İHTAR ve ayrıca 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

İzmir 16.YARIŞ GÜNÜ RAPORU

ÇIKAN ATLAR :

KOSU NO 5, AT NO 5, At Adı NATURES POWER, ÇIKIŞ NEDENİ TOPALLIK.

KOSU NO 9, AT NO 11, At Adı  KORAYHAN, ÇIKIŞ NEDENİ ANTRENÖRÜ TARTI MAHALLİNDE BULUNMADIĞINDAN VE İLGİLİLERİNCE ATIN EYERİ ALINMADIĞINDAN.

JOKEY DEĞİŞİKLİĞİ :

KOSU NO 8, AT NO 5, At Adı  KING KAMİL, KOŞMAYAN JOKEY  MUSA KEMAL CEYLAN, ÇIKIŞ NEDENİ RAPORLU OLDUĞUNDAN, ATIN DEĞİŞEN JOKEYİ CUMALİ ARDA MAYDA.

KOSU NO 5. AT NO 16,  At Adı  TENİGÜL, KOŞMAYAN JOKEY MUSA KEMAL CEYLAN, ÇIKIŞ NEDENİ RAPORLU OLDUĞUNDAN, ATIN DEĞİŞEN JOKEYİ MÜRSEL KAYİŞ.

ANTRENÖR DEĞİŞİKLİĞİ :

KOSU NO 5. AT NO 14. At Adı SKYROSE. ATIN ANTRENÖRÜ HAKAN CANSU. ÇIKIŞ NEDENİ  RAPORLU OLMASI. ATIN DEĞİŞEN ANTRENÖRÜ AT SAHİBİ

KOSU NO 5. AT NO 5. At Adı  VASEEM, ATIN ANTRENÖRÜ AHMET ÖCAL, ÇIKIŞ NEDENİ RAPORLU OLMASI.  ATIN DEĞİŞEN ANTRENÖRÜ AT SAHİBİ

KOŞU NO: 1

1 numarada kayıtlı İPEKKIZ isimli atın aprantisi Burak AKÇAY yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 2

1 numarada kayıtlı ALPERBEY isimli atın antrenörü Alican ÖKSÜZLER yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 3

3 numarada kayıtlı YETİM ALİ isimli atın jokeyi Mahmut SAV dönüş tartısı sırasında tartı mahallinin huzur ve düzenini bozduğundan savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunması tebliğ edilmiştir. Mahmut SAV savunmasını yasal süresi içerisinde vereceğini bildirdiğinden gerekli işlem savunmasını takiben yapılacaktır.

KOŞU NO: 5

9 numarada kayıtlı GAYYA ATEŞİ isimli atın jokeyi Cem ŞEN start çıkışından bir süre sonra yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır

16 numarada kayıtlı TENİGÜL isimli at yarışa adapte olamadığından yeterince eğitilinceye kadar 15 (onbeş) gün süreyle, 6132 sayılı At Yarışları hakkında kanunun 4. maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 9/j maddesi uyarınca koşulara katılmaktan yasaklanmasına,

16 numarada kayıtlı TENİGÜL isimli atın antrenörü Aziz TEKE atının yarışa adapte olamaması ve atını yeterince eğitemediğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiştir. Aziz TEKE savunmasını yasal süresi içerisinde vereceğini bildirdiğinden gerekli işlem savunmasını takiben yapılacaktır.

KOŞU NO: 6

1 numarada kayıtlı AFRİKAANDER isimli atın jokeyi Mustafa ÇİÇEK koşunun son 900 metrelerinde ve son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a,b-1) bendi ve 2. maddesi gereği ihtar ve 919 TL para cezası ile cezalandırılmıştır

KOŞU NO: 7

10 numarada kayıtlı ALKAN BOY isimli atın jokeyi Dorukhan PALAUR koşunun son virajında yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır

KOŞU NO: 8

6 numarada kayıtlı KOMUTAN BABA isimli at start makinasından çıkış yapmadığından yeterince eğitilinceye kadar 15 (onbeş) gün süreyle, 6132 sayılı At Yarışları hakkında kanunun 4. maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 9/j maddesi uyarınca koşulara katılmaktan yasaklanmasına, 

6 numarada kayıtlı KOMUTAN BABA isimli atın antrenörü Zafer TURĞUL atının start makinasından çıkış yapmaması ve atını yeterince eğitmediğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, ancak davete icabet edememiştir. Konu ile ilgili gerekli işlem savunmasını takiben yapılacaktır.

12 numarada kayıtlı MERMAID isimli atın aprantisi Cüneyt GÖKÇE start çıkışında yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

14 numarada kayıtlı PERFECT TURF isimli atın aprantisi Halil GÜN start çıkışında yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiş ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. Maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.