8 Haziran Cumartesi günü Ankara galoplarını Ekinci Kardeşler tutarken 9 Haziran Pazar Adana yarışlarının galoplarını Hakan Öztürk tutmuştur.

İki gün önce İstanbul'da çıkan at yarışı gazetesi ve yarış sabahı çıkan ulusal spor gazetesinde Ankara ve Adana galopları tam bir fecri atidir. Galoplar dikkatlice incelediğinde içerisinde çok sayıda hayali galopların yazıldığı görülürken hem Adana hem de Ankara'daki doğru galop sayısı az olup Hürkont Medya Grubunun at yarışı gazetelerinde doğru galop sayısının fazlalığı apaçık ortadadır.

Geçen hafta içerisinde Ekinci Kardeşler ve Hakan Öztürk tarafından sosyal medya aracılığı ile Hürkont Medya Grubunun sahte galop yayınladığı iddia edilirken kimin sahte galop yazdığı bu hafta Cumartesi ve Pazar günkü at yarışı gazetelerinde ortaya çıkmıştır.

LEMANHANIM'ın 12.05.2019 Pazar günü Adana'da yarış koştuğu gün 1000/1,13,3 30,5 R M.Akyavuz ile Ankara'da yazdıkları hayali galobu Adana'da saatçilik yapan Hakan Öztürk ihbarı ile galobun hayali olduğu çalıştıkları tek at yarışı gazetesinde de çıkmıştır ve noter tarafından tespit edilmiştir. Bu hayali galop hakkında 14 gündür Adana'da Hakan Öztürk, Ankara'da Ekinci Kardeşler açıklama yapmamışlardır.

Sosyal medya aracılığı ile her gün Hürkont Medya Grubu hakkında yazı yazacaklarına önce işlerine güçlerine bakmalarını öneririm.

Kemal Akyer