20 Haziran Dünya Mülteciler Günü kapsamında, TJK Gaziantep’in Nizip ilçesindeki Geçici Barınma Merkezi'nde bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

TJK Sosyal sorumluluk projelerİ kapsamındaki Pony Club aktivitesi, Geçici Barınma Merkezi'nde bulunan mülteci çocukların yanında oldu.

 

null

 

2016 ve 2017 yıllarında Dünya Mülteciler Günü kapsamında mülteci çocuklar için İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşen, ardından geçtiğimiz yıl ise Adana’da düzenlendiğimiz etkinliğimizin dördüncü adresi Nizip Geçici Barınma Merkezi oldu.

 

Pony Club Şehrinize Geliyor” sloganıyla başlayan sosyal sorumluluk projemiz kapsamında, Mülteci çocukları pony atlarımızla buluşturup, atların sahip oldukları psikolojik terapi ile yaşamış oldukları zorlukları biraz olsun unutup hoşça vakit geçirmelerini sağladık.

 

Yaklaşık 1000 çocuğun ata bindiği ve büyük bir yoğunluğa sahne olan Pony Club etkinliğimiz, 2019 yılı içerisinde 3 etap olarak gerçekleştirilecektir. 25-26 Haziran 2019 tarihinde ilk etabı Muş'ta başlayacak olan etkinlikler, daha sonra Van, Ağrı, Kars, Ardahan, Artvin, Giresun, Rize ve Trabzon ile devam edecektir.

 

null

 

null

TJK Kurumsal İletim müdürü Aylın Sevim roportaj veriyor