25 Haziran Salı Günü Ankara 75 yıl hipodrom'unda 4 koşu maiden yarışında 4 numaralı MEZGUAŞE  5 boy fark ile 1.12.83 derece ile kazandı.Ekürüsü (1) AMBUSHER son 300'den sonra içindeki SERAP GIRL (8) devamlı fouller yaparak yarışı 4 bitirdi.Foullere mağruz kalan SERAP GIRL koşuyu son 150'den sonra jokeyi enseye basarak 5'inci bitirdi yarışa protesto çekildi komiserler kurulu  protestoyu reddetti ve son düzlük protesto ön ve arka kamera videoları bulunmayıp yarışın videosu sadece var.(1) AMBUSHER son 300'den itibaren son 200 metreye kadar içindeki SERAP GIRL isimli safkana foul yaparak yarışı 4 bitirdi 4.5. sıralaması değişmesi gerekirken,Komiserler kurulu sıralamayı değiştirmeye kalkarlarsa safkanın ekürüsü 5 boy önde %28-2AGF olması komiserler kurulu Adaletin kantarını iyi tartabilseydi 3.9.8.4.1 sıralanması gerekmektedir.Yarış Komiserleri Yüreklerini ortaya koyamadı. KURTER ekürüsü 93'cü Gazi Koşusunda ekürü koşmak istememesi'nin demekki haklı sebepleri'de bu koşu canlı şahididir.Bir yandanda yarış camiasının gerçek patronları yarış severler mağdur olmaktadır.YKK ve TJK bu olayı yarış basını ile birlikte masaya yatırılmalıdır

 

4.Koşu Komiser Kurulunun Kararları

KOŞU NO: 4

8 Numarada kayıtlı SERAP GIRL isimli atın antrenörü Hüseyin ATAŞ ve 9 Numarada kayıtlı WIND isimli atın antrenörü Mehmet KORKMAZ koşuya protesto çekmişlerdir. Komiserler Kurulumuzca yapılan inceleme sonucunda koşuyu protesto eden 8 Numarada kayıtlı SERAP GIRL ve 9 Numarada kayıtlı WIND isimli ata derece değişikliğini gerektirecek bir engel oluşmadığından protestoların reddine oy birliği ile karar verilmiştir.

3 Numarada kayıtlı MAGICIAN GOSHA isimli atın antrenörü Hamdi Volkan YILMAZ atını yeterince eğitmeyerek yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a bendi gereğince İHTAR cezası ile cezalandırılmıştır.

8 Numarada kayıtlı SERAP GIRL isimli ata binen Akın SÖZEN son düzlükte kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a bendi gereğince İHTAR cezası ile cezalandırılmıştır.

3 Numarada kayıtlı MAGICIAN GOSHA isimli atın antrenörü Hamdi Volkan YILMAZ deklare ettiği seyisin doping mahallinde hazır bulunmasını sağlamaması nedeni ile 6132 sayılı Kanuna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri gereğince İHTAR ve ayrıca 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

1 Numarada kayıtlı AMBUSHER isimli ata binen Müslüm ÇELİK son düzlükte kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesi birinci fıkrası a ve b/1 bentleri ve ikinci fıkrası gereğince İHTAR ve ayrıca 919 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

3 Numarada kayıtlı MAGICIAN GOSHA isimli ata binen Samet ERKUŞ son düzlükte kulvar değişikliği yaparak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmesinden dolayı, Komiserler Kuruluna çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması alınmış ve 6132 sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin birinci fıkrası b/1 ve c bendi gereğince 458 TL para ve 5 gün tribün ve eklentileri dışında yarışlarla ilgili yer ve tesislere girmekten ve sanat icrasından men cezası verilmiştir.