93. Gazi Koşusu’na özel organizasyonlar TJK TV,TAY TV’de ve www.Liderform.com.tr

Gazi Koşusu’na katılacak safkanların start kurası çekimi 28 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek

 

93. kez gerçekleşecek Gazi Koşusu’nun start numaraları kura çekimi, TJK TV'nin Veliefendi Hipodromu’nda bulunan stüdyosunda canlı yayınla gerçekleştirilecek. 28 Haziran Cuma günü saat 10.15’de gerçekleşecek olan ve TAY TV’den de yayınlanacak kura çekimine, safkanların ilgilileri ve basın mensupları katılacak.  

 

null

 

Start kurası sonrası “Yıldızlarla Kahvaltı”  

 

Bu yıl 93.’sü düzenlenecek Gazi Koşusu öncesinde, katılımcı safkanların sahipleri, antrenörleri, jokeyleri, ilgililerini ve basın mensuplarını buluşturan “Yıldızlarla Kahvaltı” organizasyonu Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek. 

28 Haziran Cuma günü Veliefendi Hipodromu’nda saat 11.00’de başlayacak olan organizasyona, Kulübümüz Yönetim Kurulu ve Asli Üyeleri, safkanların ilgilileri, jokeyler ve basın mensupları katılacak.

 

“Pony Club şehrinize geliyor” projesi başladı

 

TJK, çocuk yaşta at sevgisini geliştirmek amacıyla 2014 yılında başlattığı ve yaklaşık 60.000’i aşkın çocuğun atlarla buluşmasını sağladığı “Pony Club Şehrinize Geliyor” sosyal sorumluluk projesi bu yıl, 25 Haziran’da Muş’ta başladı.

 

null

 

Gezici bir tır olan Pony Club, 2014 yılından bu yana İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndan hareket ederek birçok farklı şehirde çocukları atlarla buluşturuyor. Profesyonel bir ekiple çocukların ata binmesini ve eğlenceli aktivitelerle keyifli vakit geçirmelerini sağlayan Pony Club, şimdiye kadar 60 bin çocukla buluştu.

 

null

 

Bu yıl 3 etap halinde gerçekleşecek olan etkinlik kapsamında, 27 ilin ziyaret edilerek çocukların atlarla bir araya getirilmesi planlanıyor. 1. Etap kapsamında; Van, Ağrı, Kars, Ardahan, Artvin, Giresun, Rize, Trabzon illeri de ziyaret edilecek.

 

2019 yılı Pony Club etkinlik takvimini incelemek için tıklayınız

 

null

 

 

93. Gazi Koşusu heyecanı ve “Bizim için Şampiyon” filmi Zorlu Center’da

  

 

TJK ve Zorlu Center işbirliğiyle, 30 Haziran Pazar günü düzenlenecek Türk yarışçılığının derbisi 93. Gazi Koşusu heyecanı Zorlu Center’da da yaşanacak.

Saat 17.15’da startı verilecek olan 93. Gazi Koşusu canlı yayınla Zorlu PSM Amfi alanında takip edilebilecek.

Ayrıca, “Bizim için Şampiyon” filminde efsane yarış atı Bold Pilot'ı canlandıran oğlu Ganesh, 30 Haziran Pazar günü Zorlu Center misafirleri için geliyor. 

Zorlu Center Meydan Katı Park alanında kurulacak özel alanda 20:00 - 21:00 saatleri arasında Zorlu Center misafirleri Bold Pilot'ın oğlu Ganesh ile fotoğraf çektirebilecek, ardından saat 21:00’de ‘Bizim için Şampiyon’ filminiaçık havada izlemenin keyfini yaşayacaklar.

30 Haziran Pazar günkü etkinliğe katılım, ücretsiz olarak gerçekleşecektir.

BOLD PILOT

 

Gazi Koşusu öncesi Veliefendi Hipodromunda Cuma Günü festival tadında koşular

93. Gazi Koşusu öncesi muhteşem koşular 28 Haziran Cuma akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşecek. Birbirinden değerli safkanların üst düzey mücadeleleri, bu özel günde büyük bir heyecana sahne olacak.

 

28 Haziran Cuma akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda, 4+ yaşlı İngiliz safkanlarına ait Haliç Koşusu (G1), 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Eski Başkanlarımızdan Orhan Doğa Özsoy Koşusu (G3), 4+ yaşlı İngiliz safkanlarına ait  Arjantin Jokey Kulübü Koşusu (A3) ile 3 yaşlı dişi İngiliz taylarına mahsus merhum Asli Üyemiz Begüm Atman Karataş (KV-8/D) anısına düzenlenen koşu nefes kesecek.

 

HALİÇ KOŞUSU (Açık - G1) Saat : 21.00

4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının mücadele edecekleri Haliç Koşusu (Açık – G1); çim pistte 1600 metre mesafede düzenlenecek. Birincilik ikramiyesi 380.000 TL olan koşuya, Alaçatı AğasıBodyguard HeroGazibora KhanKatma DeğerRhythm DivineRunner BullSharpa ve Ulan Bator isimli safkanlar katılacak. 

 

2018 yılı Haliç Koşusu galibi CROSS FIRE

 

 

ORHAN DOĞA ÖZSOY KOŞUSU (Açık - G3) Saat : 20.30 

1990-1992 yılları arasında Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı yapmış olan Orhan Doğa Özsoy adına düzenlenen koşu (Açık – G3); çim pistte 1600 metre mesafede koşulacak. 3 yaşlı İngiliz taylarının katılacağı, birincilik ikramiyesi 152.000 TL olan koşuya katılacak 12 tay şu isimlerden oluştu: Ateşin KanatlarıCreed BoyDortmundGold PolatGoldenpassİz BırakanKayı OvasıKenobiKızıl TüyMagnusPadre Padrone ve Semerkant.

 

null

2018 yılı Orhan Doğa Özsoy Koşusu galibi KETOHAN

 

 

ORHAN DOĞA ÖZSOY

 

1924 yılında Ankara’da doğan Orhan Doğa Özsoy, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Yüksek Kimya Mühendisliğini bitirdi. İ.E.T.T Genel Müdürlüğü’nde Bölge Müdürlüğü Daire Başkan Yardımcılığı ve Genel Müdür Teknik Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

 

1969 yılında Türkiye Jokey Kulübü’ne, Asli Üye seçildi. Muhtelif dönemlerde Genel Sekreterlik yapan Özsoy; 1990-1992 yıllarında Türkiye Jokey Kulübü Başkanlığı yaptı. Özsoy, aynı zamanda T.Y.A.Y.S.D, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan, Moda Spor Kulübü üyeliği yaptı.

 

2006 yılında vefat eden Orhan Doğa Özsoy’u bugün anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygıyla anıyoruz.        

 

ARJANTİN JOKEY KULÜBÜ KOŞUSU (Açık - A3) Saat : 19.30 

2007 yılından itibaren karşılıklı olarak yapılan yarışın, bu yılki birincilik ikramiyesi 143.000 TL olup, çim pistte 2400 metre mesafede yapılacak. 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının mücadele edecekleri koşuya, Can DadaşOğlum Berat, CorcovadoDistant ShiningHeadmanMister Görkem ve Proxy isimli 7 safkan katılacak.

 

null

2018 yılı Arjantin Jokey Kulübü Koşusu galibi KHAN OF GHOST

 

BEGÜM ATMAN KARATAŞ KOŞUSU (KV 8 / D) Saat : 18.30 

Atman Ailesi’nin 3. Kuşak temsilcilerinden Kulübümüz Asli Üyesi merhume Begüm Atman Karataş adına düzenlenecek koşu (KV- 8 / D) sentetik kum pistte 2000 metre mesafede yapılacak. Birincilik ikramiyesi 85.500 TL olan koşuda; 3 yaşlı JunoKızım AzraNippon,Queen Of ProtiSensizimSpark Dancer ve Suvla Point isimli 7 dişi tay birincilik mücadelesi verecek.

 

null

 

2018 yılı Begüm Atman Karataş Koşusu galibi FUNNY FAMILIAR

 

BEGÜM ATMAN KARATAŞ

Begüm Atman Karataş, 1966 yılında İstanbul'da doğdu. Türkiye Jokey Kulübü'nün kuruluşuna ve atçılığımızın gelişmesine önemli katkıları bulunan Atman Ailesi'nin 3. Kuşak temsilcisidir.

İlk ve ortaöğrenimini Özel Dost Koleji'nde, "okul birincisi" olarak tamamlayan Begüm Atman Karataş, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümünü bitirmiştir. 1992-1999 yılları arasında önemli bankalarda üst düzey yöneticilik yaptı.

Duayen Atçı Özdemir Atman'ın asistanlığını yaparak at idmanı ve yarış atı yetiştiriciliğinde tecrübelerini arttırmış, babası Sn. Özdemir Atman'ın vefatından sonra eküri bayrağını devralmıştır.

2013 yılında TJK Asli Üyesi olan Begüm Atman Karataş'ın adına düzenlenen bu koşu vesilesiyle, kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz.