16 HAZİRAN PAZAR İSTANBUL VELİEFENDİ HİPODROMU

1.KOŞU: 3 VE YUKARI İNGILIZLER (ŞARTLI-3) 2100Çim

PANAGEA: Düzlüğü 2.dönen safkan orta kulvardan yaptığı ataklarıyla son 300'de rakiplerine hakim olup farkı 3 boya çıkartarak kazanırken ilk yarışında etkili koşar.

DEMİRKURT: İç kulvardan yaptığı atakları PANAGEA'ı yakalamaya yetmeyip fazla zorlanmadan koşuyu 2.tamamlayan safkan ilk yarışında daha farklı koşacak güçtedir.

2.KOŞU: 4 YAŞLI ARAPLAR (ŞARTLI-4/DHÖW) 1500Sent.

ERAYKAN: Düzlüğü 3.dönen safkan dış kulvardan etkili gelip KILIÇ İBO ile son 200'de giriştiği başa baş mücadeleden rakibine hakim olup kazanmasıyla ilk yarışı için ümit vermiştir.

KAŞIKÇIBEYİ: Bu defa bekleme yapmayı tercih eden safkan en dış kulvardan özellikle son 100'de güçlü sprintiyle gelip 2.liği KILIÇ İBO'dan son anda kurtarırken ilk yarışında çok daha iyi koşacak güçtedir.

KILIÇ İBO: Orta kulvardan yaptığı ataklarıyla son 200'de ERAYKAN ile başa baş mücadele veren safkan rakibine fotoya yakın geçilip 2.liği de KAŞIKÇIBEYİ'ne kaptırarak koşuyu 3.tamamlarken ilk yarışında dikkat ediniz.

3.KOŞU: 3 YAŞLI İNGILIZLER (ŞARTLI-4) 1900Çim

LOWER SPIRIT: Grubun en gerisinde yarışı takip ederek virajı 5.dönen safkan orta kulvardan iç kulvara geçerek gerçekleştirdiği sprinti ile rakiplerine son 150'de hakimiyetini hissettirerek kazanırken ilk yarışında değerlendiriniz.

NİHATCAN: Son 400'den itibaren dış kulvardan temposunu yükselterek ön grupta mücadele veren safkan LOWER SPIRIT'e karşı gelemese de 2.liği vermezken ilk yarışında daha farklı koşabilecek güçtedir.

4.KOŞU: 3 VE YUKARI İNGILIZLER (HAND-16) 1200Sent.

NIGHT SHADOW: Dış kulvardan son 400'den itibaren temposunu yükselterek gelip öndeki CINNAMON ile giriştiği birincilik mücadelesinden rakibine hakim olarak kazanan safkan ilk yarışında adından söz ettirir.

CINNAMON: Startla birlikte liderliği alan safkan son ana kadar mücadelesini sürdürüp NIGHT SHADOW'a karşı gelemese de 2.liği vermeyerek dikkat çekerken ilk yarışında düzelen formu ile takibe alınmalıdır.

OPPENHEIMER: İç kulvardan ataklarına başlayıp aralarda kalmasıyla son 200'e kadar trafik sorunu yaşayan safkan daha sonra orta kulvara açılarak gerçekleştirdiği sprintiyle 2.olabileceği koşuyu 3.bitirirken ilk yarışında daha farklı sonuç alır.

TATANGA: Bariyer dibinden son 300'den itibaren ataklarına başlayan safkan dışındaki rakiplerine karşı gelemese de fotoya kadar mücadelesini sürdürerek yakın ara 4.olurken ilk yarışında dikkate alınız.

SHARP KING: Grubun gerisinde yarışı takip ederek bekleme yapan safkan dış kulvardan son 50'de güçlü sprinti ile gelerek koşuyu 5.tamamlarken fotoya canlı girişiyle bundan sonraki yarışında çok daha netice alabileceğini belli etmiştir.

5.KOŞU: 2 YAŞLI İNGILIZLER (ŞARTLI-1/BOLD PILOT KŞ.) 1000Çim

BALIM ADA: İyi bir start çıkışı ile liderliği alan safkan düzlüğe çıkıldığında rakiplerini yanına yaklaştırmadan 5.5 boy farkla kazanırken 0.58.66 bitiriş derecesi aynı gün diğer Şartlı-1 kazanan Lynx'in 0.59.34 derecesinden daha iyi olmasıyla ilk yarışı için ümit vermiştir.

LAUREATE: Son 800 geçildiğinde keskin  virajları alamayarak sürekli dış kulvarları dolaşmasıyla rakiplerinden fazla mesafe kat eden safkanın dış kulvardan yaptığı atakları 2.olmasına yeterken ilk yarışında çok daha iyi sonuç elde eder.

VERMAX: Son 400'de 6.durumda olan safkan dış kulvardan etkili ataklarıyla gelerek koşuyu 3.bitirirken ilk yarışında çok daha farklı koşabileceğinin izlenimlerini bırakmıştır.

6.KOŞU: 3 YAŞLI ARAPLAR (GR-2/DHT/KAZIM KARABEKİR KŞ.) 1200Çim

YENİKÖY: Son 400'den itibaren dış kulvardan ataklarına başlayan safkan rakiplerine 200 geçildiğinde hakimiyetini hissettirip kazanırken ilk yarışı için oldukça ümit vermiştir.

JÜLİDEKIZ: Orta kulvardan son 300'de yaptığı ataklarıyla ön grupta birincilik mücadelesi veren safkan dışındaki YENİKÖY'e karşı gelemese de 2.liği vermezken ilk yarışında etkili formuyla değerlendiriniz.

KUZGUN BEY: Yarışı önde kabullenen safkan son 200'de YENİKÖY ve JÜLİDEKIZ'a yakalansa da fotoya kadar mücadelesini sürdürerek 3.lüğü ile formda görünürken ilk yarışında notlarınız arasına alınız.

DENİZBEYİM: Bekleme yapan safkan dış kulvardan son 100'de güçlü sprinti ile gelerek koşuyu 4.tamamlarken fotoya canlı girişiyle ilk yarışında yakın takibe alınmalıdır.

BÜYÜK DAĞ: İç kulvardan son 200'de yaptığı canlı atakları ile fotoya kadar iyi mücadele vererek yakın ara koşuyu 5.bitiren safkan ilk yarışında adından söz ettirecek güçtedir.

7.KOŞU: 4 VE YUKARI ARAPLAR (GR-2/DHT/BABALAR GÜNÜ KŞ.) 1500Sent.

DENİZ EFE: Yarışın liderliğini son 400'de ZİNCİR KOPARAN'dan alan safkan içinden gelen SOYLUŞAH'ın ataklarına fotoya kadar karşı gelerek kazanırken müthiş formuyla ilk yarışında söz sahibidir.

SOYLUŞAH: İç kulvardan son 200'den itibaren güçlü ataklarıyla gelen safkan öndeki DENİZ EFE ile arasındaki farkı 1.5 boya düşürerek koşuyu 2.tamamlarken iyi formuyla ilk yarışında adından söz ettirir.

ALTINTEPE: Bekleme yapan safkan orta kulvardan son 200'de canlı ataklarıyla gelerek DEMİRBERKE ile giriştiği 3.lük mücadelesinden galip ayrılırken ilk yarışında notlarınız arasına alınız.

8.KOŞU: 3 YAŞLI İNGILIZLER (HAND-15/D) 1900Çim

DETENATOR: Önde yarışın hakimi olan DANGER ZONE'un dışından ataklarına başlayıp rakibine son 300 geçildiğinde hakimiyetini hissettirerek kazanan safkanı farkı 4 boya çıkarmasıyla ilk yarışında dikkate alınız.

DANGER ZONE: Yarışın önde tüm yükünü çekerek numara götüren safkan dışından gelen DETENATOR'e son 300 geçilmese de 2.likteki yerini korurken ilk yarışında etkili formuyla mutlaka değerlendiriniz.

9.KOŞU: 2 YAŞLI İNGILIZLER (ŞARTLI-1/BOLD PILOT KŞ.) 1000Çim

LYNX: Yarışa iyi başlayıp önde liderliği alan safkan dışındaki ENHANCE THE PLANET'e fotoya kadar karşı gelerek kazanırken ilk yarışında adından söz ettirecektir.

ENHANCE THE PLANET: Viraj dönüldüğünde öndeki LYNX'in dışına çıkarak ataklarına başlayan safkan son 300'den itibaren pistte gezinmeye başlayıp dış kulvara açılmak istemesi ve jokeyinin  de atını düzeltmekle uğraşması sonucu bugün için kazanabileceği koşudan 2.ayrılırken ilk yarışında çok daha farklı sonuç alacak güçte bir isimdir.