29 Haziran Cumartesi günü İzmir Şirinyer Hipodromu'nda 4 koşu çim pistte son 800 AŞANKIZ vargel dibinde jokeyi Çetin Ok dışında APRIL BLESSING jokeyi A.C. Dağdeviren berabere geçiyorlar her ikiside kolay tempoda gittiği metrelerde son vıraj dönülmesine yakın ASANKİZ 1 metre vargel dibinden dışa doğru savrulurken biniciside tekrar vargel dibine safkanı sokma mücadelesi verirken dışındaki APRIL BLESSINS bir metre dışa doğru gitmekten etkilendi son viraj dönülürken atı düzeltmeye başlıyan Çetin Ok'a dışındaki A.C.Dağdeviren kasıtlı bilerek iki sefer foul yapması sonucu safkanı vargellere vurdurarak  Jokey Çetin Ok düşmesini neden olup koşuyu 6.bitiren DEMİRALP  M.Kayış kıl payı ASANKIZ'a takılıp düşmekten kurtuldu İzmir yarış komiserler kurulu koşuyu ikinci bitiren APRIL BLESSING ikincilğini kabul etti bize göre Koşuyu 6. bitiren DEMİRALP gerisine veya sonunculuğa atması gerekiyordu bunu yapmadı A.C.

Dağdeviren yasal süre hakkını kullanmak istedi. Yüksek Komiserler Kurulu Haziran ayı toplantısını bügün Veliefendi Hipodromu'nda yapacak bu yarışı çok dikkatli izleyin önlerinde bir safkan yok enaz 2 boy kadar boşluk var son yıllarda böyle bir olay olmadı meslektaşına bir değil iki sefer kasıtlı foul yapıyor atın üstünden düşürmek için diğer meslektaşlarınıda tehlikeye sokuyor buna lütfen YKK sessiz kalmayın.

KOMİSERLER KURULU KARARI

KOŞU NO: 4

9 numarada kayıtlı APRIL BLESSING isimli atın jokeyi Atakan Cem DAĞDEVİREN koşunun son virajında yanındaki ata yaklaşarak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış, savunması tebliğ edilmiştir. Atakan Cem DAĞDEVİREN savunmasını yasal süresi içerisinde vereceğini bildirdiğinden gerekli işlem savunmasını takiben yapılacaktır

Jokeyin Düşme anı

Koşunun Tam videosu