İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda, 30 Haziran Pazar günü, kadın jokeylere mahsus gerçekleştirilen Kadın Binici Dostluk Kupası Koşusu’nda unutulmayacak anlar yaşandı.

Ağırlıklı olarak erkeklerin aktif rol aldığı Türk yarışçılığında, atlara tutku besleyen kadınların da fırsat bulduklarında son derece başarılı olabileceklerini gözler önüne seren bu deneyime Veliefendi Hipodromu’ndaki ve televizyon başındaki yarışseverler tanıklık etti.

TJK TV’nin sunucularından Esen Gök, keyifli anlara sahne olan ve Erdem Mutlu’nun sahibi olduğu CAPE TOWN’ın kazandığı koşuyu anlatarak, ülkemizde at yarışı sunan ilk kadın olarak adını tarihe yazdırdı.

null

Tecrübeli bir sunucu olmasına rağmen çok heyecanlandığını ifade eden Gök, anlattığı yarışın son metrelerine doğru neredeyse dizlerinin bağının çözüldüğünü söyledi. Başarılı sunucumuz, kendisine yardımcı olan ve beraber çalıştığı spikerlere tek tek teşekkür ederken, sözlerini, “Böyle bir deneyimi yaşadığım için çok mutlu ve gururluyum” diyerek noktaladı.

REKORLAR

30 Haziran Pazar günü İstanbul, Adana ve yurtdışı ile birlikte TJK tarihi rekorunu kırarak 20.250.000 TL hasılat elde etti.

İstanbul Veliefendi Hipodromu 35 bin kişi ile seyirci rekoru kırdı.