1 Temmuz Pazartesi  günü Kocaeli Kartepe Hipodromu'nda 3. Koşuda TEKDALIN İZİ isimli safkanın binicisi  Harun ÇANAKÇI karşı düzlükte 1000 startı civarı içindeki BULLET PROOF arkasına bakarak içinde olduğu görmesine rağmen kasıtlı bir şekilde önce sıkıştırıp sonra sprint kulvarına girmesi, Nail Eren'in düşüp düşmediğinden emin olmak için dönüp bakması, Komiser kurulu olayı çok iyi incelemesini tebrik ediyorum. Harun Çanakçı 7 günlük yasal hakkını kullanmak istedi.Jokey Nail Eren'in bir sağlık problemi yok.

KOMİSERLER KURULU KARARI

2 numaraya kayıtlı TEKDALIN İZİ isimli atın binicisi Harun ÇANAKÇI ; karşı düzlükte içindeki atı sıkıştırıp önünü kestiği , hareketini engelleyip faul yaparak yarış usul ve nizamlarını ihlal etmekten dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunmasını 7 gün içerisinde vereceğini belirtmiştir.

Apranti okulu hocalarının dikkatine

Ekrem Kurt Apranti Okulu hocaları danışmaları bir hafta içinde önce İzmir Şirinyer Hipodromu daha sonra Kocaeli Kartepe Hipodromu birbirine benzer ile olay yaşadık. Aprantilerin çok sayıda kırbaç cezası alması, idmanlarda yarışlarda pıtır pıtır düşmeleri, hipodromlara gidilerek apranti okulundan 5 yıl evvel mezun olanlar ve kasıtlı koşu içinde meslektaşları düşüren biniciler dahil bunlara seminer mi vereceksiniz veya başka bir formül mü bulacaksınız bilemeyiz ama artık seyirci kalma zamanı geldi de geçiyor bile.