BURSA

KOŞU NO: 4

Koşuda 5 numarada kayıtlı CLOUD WALKER isimli at start hakemi emrine girmemiştir. Atın Antrenörü MELEK ÖZGÜL;6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 5 numarada kayıtlı CLOUD WALKER isimli at, start hakemi emrine girmemiştir. 6132 Sayılı Kanun ve Yönetmeliğin 9/J maddesi gereği; (15 GÜN)yeterince eğitilinceye kadar koşulardan yasaklanmasına karar verilmiştir.

Koşuda 2 numarada kayıtlı MISTER POINT isimli atın Binicisi FERDİ KABADAYI, koşuda start çıkışı yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici FERDİ KABADAYI; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve bendine göre İhtar ve ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 7

Koşuda 6 numarada kayıtlı GÜLFEM isimli atın Binicisi FERDİ KABADAYI, Koşunun 1300-1400 metresi yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici FERDİ KABADAYI; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) ve (B1) Bendleri gereğince İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

Kocaeli 

KOŞU NO: 5

3 numarada kayıtlı DİDACTİC isimli at start makinesinden geç çıkış yapmasından ve suçunun tekerrür etmesinden dolayı, At Yarışları Yönetmeliğinin 9/ j uyarınca (15 GÜN) yeterince eğitilinceye kadar koşulara katılmaktan yasaklanmıştır. Ayrıca antrenörü Atakan ŞIVGIN atını yeteri kadar eğitememesinden dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmış ve Kurulumuzca savunması yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) bendi uyarınca ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.