8 Temmuz Pazartesi günü dopdolu bir programla gerçekleştirilen organizasyon, ailelerin de katılımlarıyla yoğun bir kalabalığa ev sahipliği yaptı.

Bugüne kadar birçok sosyal aktivite için kapılarını farklı kesimlerden sayısız insana açan İstanbul Veliefendi Hipodromu, 8 Temmuz Pazartesi günü İstanbul Esenyurt Üniversitesi’ni ve ailelerini “2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni” kapsamında ağırladı.

Yoğun bir katılıma sahne olan organizasyon, 15.30’da verilen kokteyl ile başladı. Öğrenciler ve aileleri, güzel havanın da yardımıyla kendileri için hazırlanan standlarda keyifli anlar yaşadı.

Kokteyl sonrasında öğrenciler, diplomalarının alacağı alana doğru geçiş yaptı.

Mezuniyete hak kazanan öğrencilerin yerlerini almasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı hep bir ağızdan okundu.

Tribünlerdeki yerlerini alan aileler, evlatlarını yoğun alkış ve tezahüratlarla destekledi.

Organizasyon alanına kurulan “At’lı Selfie” standı, misafirlerimiz tarafından yoğun ilgi gördü.

Tören, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sudi Apak ve protokolün yaptıkları konuşmalarla devam etti.

Konuşmaların ardından sıra diploma törenine geldi. Tüm yıl bu anı bekleyen öğrencilerin yüzlerine yansıyan heyecanı görülmeye değer kareler ortaya çıkardı.

Diplomaları alan öğrenciler, geriye doğru sayarak keplerini havaya fırlattı.

Mezunların bu keyifli anına, konser için sahnede bulunan Merve Özbey de eşlik etti. Organizasyon, Özbey’in sunduğu müzik ziyafetiyle sona erdi.