SARRAFŞAH: Yarış içerisinde ön tarafta kolay tempoda gitmesinden dolayı erken başa geçen safkan son 30 metrede dışından gelen BUMİNHAN’a liderliği vererek koşuyu 2. bitirdi. 1.23.92 derecesi aynı gün diğer maidene kazanan KRALONUR’un 1.24.79 derecesinden çok daha iyi derece yapmasıyla koşacağı ilk yarışında sprint mesafesini kısaltması halinde maidenden çıkacak güçte olduğu görülmüştür.

 

ÇELEBİOĞLU: Son 100’den sonra yapmış olduğu güzel sprintiyle yarışı 3. Bitirirken fotoya 2. Olan safkandan daha canlı ve diri girişiyle 1.23.99 derecesi aynı gün diğer maidene kazanan KRALONUR’un 1.24.79 derecesinden daha iyi derece yapmasıyla koşacağı ilk maiden yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

SAKALAYDIN: Son virajı kolay bir şekilde el oynatmadan dönüp son 400’de dışa doğru açılıp sprint yapacağı metrelerde HİLALEDA bir anda sprint kulvarını daraltması sonucu tekrar iç  kulvara doğru kayması zaman kaybetmesine neden olup koşuyu 3. bitirdi. Koşacağı ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 

ÖNLENMEZ: Koşuyu kazanan THE PERFECT SHOW ile arasında 9 kilo fark olmasına rağmen safkan, son viraj dönüldükten sonra pistte gezinmese rakibini zorlar ve günün sürprizini de yapabilirdi. Koşacağı ilk yarışında ihmal etmeyin.

 

IRISH COUNTRY: Son 100’ü 5 boy önde geçmesine rağmen son metrelerde dışından kuvvetli gelen NAÇAL’a burun farkıyla liderliği verip yarışı 2. bitirdi. Koşacağı ilk yarışında acele etmeyip sprint mesafesini kısaltması halinde çok daha farklı koşacaktır.

 

ALJABAR: Yarış içerisinde bariyer dibinden uzak farkla 8.8 metre fazla koşmasına rağmen son 50’de CESURMİRZA ile aradaki 3 boy farkı kapatıp burun farkıyla koşuyu kazanma başarısı gösterdi. Koşacağı ilk yarışında kazanacak güçte olduğu görülmüştür.

 

CESURMİRZA: Erken başa geçen safkan, pistte tek kalınca gezinmeye başladı. Dışından yanına ALJABAR gelince yarışa tekrar kendini vermesi yeterli olmayıp koşuyu 2. bitirdi. Bariyerden 8.8 ile koşu içinde fazla mesafe koşan ikinci at olup bugün için kazanan safkan kadar başarılı koştu. Koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

 

CALL TO VICTORY: Yüksek tempoda giden yarışta son viraja sonuncu durumda girdi ve dış kulvara doğru açıldı. Rakibi FULL THROTTLE’ye son 50’de hakimiyetini hissettirdi. Bariyerden uzak 3,4 metre fazla koştu. 13,77 24,70 36,04 47,07 58,29 ile yarışı kazandı. Fotoya mermi gibi giren safkan, farklı bir kumaş olup Allah, ayaklarını düz bastırsın.

 

NARŞERBETİ: Son viraj dönüldükten sonra sprint kulvarını geç ayarlayıp yarışı 5. bitirdi. Koşacağı ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.