8 Temmuz Pazartesi BURSA

ŞAHİNBEY: Son 100’den sonra INTO birinciliği garantilerken safkan da yarışı boşlukta 2. bitirdi. Koşacağı ilk yarışında dikkat diyoruz. 

THE DIFFERENCE: Start makinesinden düzgün çıkış yapmasına rağmen bir anda dış kulvara savrulmasıyla 5 boy kaybedip yarışa adapte olmakta zorlanan safkan son 100’de dış kulvardan müthiş sprintiyle yarışı 3. Bitirdi. Fotoya ilk 2’deki safkanlardan daha canlı ve diri girerken orta ve uzun mesafeli ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin. 

KİFO: Son 400’de orta kulvardan kolay tempoda liderliği alıp son 300’de QUEEN FAIRY’in dışından orta kulvardan iç kulvara kayıp aradaki fark 4 boy olmasına rağmen sprint kulvarı daralan QUEEN FAIRY, safkanın dışına çıkıp son 50’de liderliği alıp kazandı. Koşacağı ilk yarışında sprint mesafesini kısaltması halinde kazanacak güçte olduğu görülmüştür. 

KENDAL KIZI: Yarış içerisinde keskin virajları dışarlardan dönüp son virajdan sonra en dış kulvara doğru gitmesiyle rakiplerinden oldukça fazla koştu. Son 100’den sonra ataklarıyla yarışı 5. Bitirirken koşacağı ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz. 

REMAZAN ABİ: Son 100’den sonra dış kulvardan yapmış olduğu müthiş sprintiyle yarışı 3. Bitirirken o gelişiyle 50 metre daha olsa koşuyu 3. Bitirebilirdi. İlk yarışında dikkat diyoruz.

WIND POWER: En dış kulvardan son 100’den sonra yapmış olduğu güzel sprintiyle yarışı 4. Bitirirken o gelişiyle 30 metre daha olsa koşuyu 3. Bitirebilirdi. Orta ve uzun mesafe, şartlı veya handikap yarış koşması halinde kesinlikle ihmal edilmemelidir. 

SUPER STEEL: Son 100’ü 2 boy önde lider geçen safkan, son 100’de 5. Durumda olan ORADINARIO’ya son metrelerde boyun farkıyla liderliği vermesine rağmen kazanan safkan kadar başarılı koşmuş olup ilk yarışında dikkat diyoruz. 

8 Temmuz Pazartesi KOCAELİ

FINDIKKIRAN: Son 400’den sonra sprint kulvarında dört safkan ile mücadele etmesine rağmen ASLAN MEHMET ve KING OF THE FIRE önünde dışında BUZZER BEATER olması düzgün sprint yapamayınca jokeyi atı bu üç atın son 200’de dışına alması zaman kaybetmesine  neden olup önündeki üç safkan başa baş mücadele edip birbirlerini sürüklemesiyle tek kalarak 4.lükle yetindi. Koşacağı ilk yarışını bu koşusuyla kesinlikle ölçü almayın. Çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz. 

KURTULUŞBEY: Son 100’den sonra safkan dış kulvara açılmak isterken jokeyi safkana hakim tam olamayıp 5 atın dışından keskin virajları döndü. Dış kulvara açılmasıyla diğer rakiplerinden oldukça fazla mesafe koşmuş olup yarışı 4. bitirirken 1. İle 4. arasında 1 saniye fark olduğunu göz önüne alırsak safkan bugün için kazanan safkandan çok daha iyi koşmuş olup dış kulvara doğru sapma huyu halledilmesi halinde çok daha farklı koşacak izlenimi verdi, dikkat diyoruz. 

KARAÇETİN: Son 100’de dış kulvardan 4.durumda olan safkan müthiş sprintiyle yarışı 2. bitirirken 1,38,77 aynı gün MAKALİD’in kazandığı 1,39,45’ten daha iyi olmasıyla koşacağı ilk yarışında dikkat diyoruz. 

HANIM SULTAN: Start ile birlikte yüksek tempoda ŞAFAK ABLA ile liderlik mücadelesine girdi. İki safkan birbirlerini temizleyerek son 100’e kadar lider gelen safkan, daha sonra düşen temposuyla yarışı 6.bitirdi. Koşacağı ilk yarışında acele etmeyip sprint mesafesini kısaltması halinde çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz. 

9 Temmuz Salı ANKARA

OSCURA: Start ile birlikte yüksek tempoda KING OF ODESSA ile erken liderlik mücadelesine girdi. Son 400’den sonra liderliği verip düşen temposuyla yarışı 6.bitirdi. Safkan bugün için kötü koşmadı. Binicisi ile atın ilgilileri taktik üzerinde anlaşamamasından dolayı tabela dışı kaldı. Koşacağı ilk yarışını bu koşusuyla kesinlikle ölçü almayın. Çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz. 

KING DADAŞ: Son viraj dönüldükten sonra dış kulvardan sprint kulvarını geç buldu. Yarışı yakın aralıklarla 4.bitirirken 50 metre daha olsa koşuyu 3.bitirebilirdi. Fotoya ilk ikideki safkanlardan daha canlı ve diri girişiyle dikkat diyoruz. 

GLEN: Son 200’de 5.durumda olmasına rağmen aralardan çıkarak yapmış olduğu müthiş sprinti ile kazanma başarısı gösterirken koşacağı ilk yarışında dikkat diyoruz.

 

BATHSHEBA: Son metrelerde dış kulvardan kuvvetli ataklarıyla yarışı 5.bitirirken 2, 3 ve 4.olan safkanlardan daha canlı ve diri girişiyle koşacağı ilk yarışında dikkat diyoruz. 

YEŞİLTAŞ: Son 30 metreye kadar lider durumda gelen safkan, içinden ve dışından gelen safkanlara ilk 3’ü vererek yarışı 4.bitirdi. Koşacağı ilk yarışında acele etmeyip sprint mesafesini kısaltması halinde çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.