ANKARA

1.KOŞU 

ŞÜŞÜ: Son virajı 8 boy önde kolay tempoda dönmesine rağmen son 200’den sonra Ahmet Çelik’in tüm gayretleriyle farkı burun'a düşüp yapıp zorlansa da yarışı kazandı. Bir aksiyon daha olsa koşuyu ROTASIZ SEYYAH kazanabilirdi. İlk yarışını buna göre değerlendiriniz.

ROTASIZ SEYYAH: Son 200’de ŞÜŞÜ ile arasındaki 8 boy farkı buruna düşürerek yarışı 2.bitirdi. O gelişiyle bir aksiyon daha olsa koşuyu kazanabilirdi. Kazanan safkan kadar başarılı koşmuş olup dikkat diyoruz.

7.KOŞU

SEMEND: Son virajı el oynatmadan kolay durumda 4.girerken son 250’den sonra dış kulvardan liderliği alıp farkı açarak kazanma başarısı gösterdi. Koşacağı ilk yarışında ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

ÇELİKKALKAN: Son viraja SEMEND’in 1,5 boy dışından 5. Girmesine rağmen dış kulvardan yaptığı güzel sprintine rağmen SEMEND yanına dahi yaklaşmayıp yarışı boşlukta 2.bitirdi. Koşacağı ilk yarışında ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

8.KOŞU

HASAFET: Beyaz bayrak ayna yaparak kazanırken artık istikrarlı yarışlarını göstermeye başladı. Koşacağı ilk yarışında ihmal etmeyin.

MONTEVERDE: Yarışın hiçbir yerinde kopmayıp boyun – yarım boy farklarla 4.olurken 1. İle 4. Arasında 27 salise fark olmasıyla koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin. 

9.KOŞU

BEST OF ELA: Sürat koşusunda ön tarafta kaçan BODYGUARD HERO’yu kovalayan safkan, son 200’de dışına daha sermayeli gelip liderliği alarak 1,09,43 ile kazanma başarısı gösterirken koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

 

 İZMİR

2.KOŞU

BENLİ SULTAN: Binicisi safkanı önce dış kulvara doğru aldı. Kırbaç vurmasıyla birlikte binicisinin kontrolü dışında orta kulvara doğru safkanın kayması, safkan koşu içerisinde binicisiyle uyum sağlayamayarak koşuyu 6.bitirdi. Koşacağı ilk yarışında bu koşusundaki derecesini ve sıralamasını kesinlikle ölçü almayın. Çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

3.KOŞU

UĞURSEL: Son viraj dönüldükten sonra sprint mesafesini çok geç ayarladı. O gelişi ile bir aksiyon daha olsa koşuyu 2.bitirebilirdi. Koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür. 

4.KOŞU

RIVELYA: Son virajı 9.dönen safkan, binicisi son 400’den sonra safkanı dış kulvardan sprinte kaldırmak istediğinde orta kulvara doğru gitmek istemesi, jokeyi atını düzeltmekle uğraşmasından dolayı zaman kaybedip yakın aralıklarla yarışı 6.bitirirken koşacağı ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

6.KOŞU

OASIS: Son viraj dönüldükten sonra iç kulvardan orta kulvara son 200’de açılıp sprint mesafesini çok geç ayarlamasından dolayı yarışı 4.bitirdi. Fotoya mermi gibi girişi ve o gelişiyle 50 metre daha olsa koşuyu 2.bitirebilirdi. Koşacağı ilk yarışında çok daha farlı koşacako olup dikkat diyoruz.