14 Temmuz Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodrom'unda Şükrü Kaya Kayıkçı anısına düzenlenen koşuda son 200'den sonra orta kulvardan liderliği alan Kıng Serkan jokeyi Erhan Yavuz 2.04.22 derecesi ile 3.5 farkla kazandı KING SERKAN'ın Atröneri Metin Özdil kazandığı kupasını Şeref Trübün locasında basınla paylaştı

YARIŞIN VDEOSU

PADOK

KUPA TÖRENİ

Atın Antröneri Metin Özdil  kupa sevinci

null

Saat 17.30’daki koşudan sonra Şeref Tribünü’nde kalabalık bir kupa töreni düzenlendi. Kazanan atın sahibi Ali Murat Şen’e kupasını Ege Kayıkçı takdim etti.

null

Seremoniye TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yücetürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ve davetliler de katıldı.

 

ŞÜKRÜ KAYA KAYIKÇI

Şükrü Kaya Kayıkçı, 1933 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. 1960 yılından itibaren atçılık ve yetiştiricilik yapan Kayıkçı, sayısız atı ile birçok başarıya imza atmıştır. Bu arada Gökay I ve Kılıç isimli atlarıyla çeşitli kupalar kazanmıştır. Gökay I isimli Arap Atı, aygır olarak da Arap atı yetiştiriciliğine yıllar boyu hizmetler vermiştir.

2004 yılında vefat eden Şükrü Kaya Kayıkçı’yı anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.